Bilgisayar açıldığında siyah ekran ve alt tire sembolü çıkıyor

AlperenTunç

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3 GB
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 7200 250gb
Ekran kartı
AMD Radeon X600 256mb
Anakart
Asus P5KPL-C/1600
İşlemci
Intel pentium(r) E2000 2.50Ghz
Bugün bilgisayarı açtığımda siyah ekran ve tire kisminda kaldı. İnternete biraz baktım ve;
  • BIOS'umu default settings yaptım,
  • HDD'im zaten en üstte,
  • BIOS pilini çıkarıp bekledim,
Hiçbiri işe yaramadı, sistemi sürdür diyorum Windows sürdürülüyor gibi bir yazı çıkıp geri siyah ekran ve alt tire geliyor. Ek olarak ekran kartı kablosunu çıkarıp takarken elime elektrik çarptı acaba aşırı yüklenme gibi bir şey olabilir mi? HDD'mi yenileme veya değiştirme gibi bir durumum yok içinde sülalenin tek kopyası olan veriler var ve kurtarmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci Pentium r Dual Core E5200 imiş pardon.

Format USB'sini tak CMD'ye gir şu komutu yaz ve tekrar dene. Bu soruna benzer bir şeyi bu şekilde çözdüm.

bootrec /fixmbr

Tekrar dene boot etmeyi.

Bu arada, verileri kurtarmayı denemelisin önce. Veriler sıkıntı. Disk bozuldu ise geçmiş olsun.

Yüklediğin bir dosyadan olma ihtimali az, pikselin ölmüş olabilir mi? Ya da zarar görmüşdür hasar almış dır.
Ne alakası var? O konu monitör veya ekran kartı ile alakalı olurdu. Disk ile alakası bile yok.

Format USB'sini tak CMD'ye gir şu komutu yaz ve tekrar dene. Bu soruna benzer bir şeyi bu şekilde çözdüm.

bootrec /fixmbr

Tekrar dene boot etmeyi.

Bu arada, verileri kurtarmayı denemelisin önce. Veriler sıkıntı. Disk bozuldu ise geçmiş olsun.

Ne alakası var? O konu monitör veya ekran kartı ile alakalı olurdu. Disk ile alakası bile yok.

CMD'yi nasıl açacağım bilgisayarı açamıyorum? Aklıma gelen tek şey önceden yaptığım gibi D diskine dokunmadan C'yi silip tekrardan yeni işletim sistemi kurmak. Böyle yaptığımda diskteki verilere bir şey olmuyor. Onarma işe yaramazsa işletim sistemi olarak ne yüklemeliyim ne önerirsiniz?

3GB RAM.
AMD Radeon X600 256MB ~~ ekran kartı.
Intel Pentium (r) Dual Core E5200 2.50GHz ~~ işlemci.
ASUS p5kpl-c/1600 ~~ anakart.

CMD'yi nasıl açacağım bilgisayarı açamıyorum?
Format USB'sini takacaksınız? Başka nasıl açabilirsiniz ki zaten hocam? Başlattıktan sonra Shift + F10 basın açılır.

Bu arada, dediğim yöntem bir kişi de veri kaybına sebep olmuş. İsterseniz verileri yedeklemeye çalışın. Bu komutu ben de kullanmıştım. Konu dışı ama eskiden bilgisayarımın bootloader'ını bozmuştum o'ndan sonra bu komutu kullanıp güzelce boot ettim veri kaybı da olmadı. Ama ne olur ne olmaz verileri yedekleyin.

CMD'yi nasıl açacağım bilgisayarı açamıyorum? Aklıma gelen tek şey önceden yaptığım gibi D diskine dokunmadan C'yi silip tekrardan yeni işletim sistemi kurmak. Böyle yaptığımda diskteki verilere bir şey olmuyor. Onarma işe yaramazsa işletim sistemi olarak ne yüklemeliyim ne önerirsiniz?

3GB RAM.
AMD Radeon X600 256MB ~~ ekran kartı.
Intel Pentium (r) Dual Core E5200 2.50GHz ~~ işlemci.
ASUS p5kpl-c/1600 ~~ anakart.
windows yükleme ekranına gelince sorun gider kısmından komut sistemine giriş yap demiş arkadaş

Format USB'sini takacaksınız? Başka nasıl açabilirsiniz ki zaten hocam? Başlattıktan sonra Shift + F10 basın açılır.

Bu arada, dediğim yöntem bir kişi de veri kaybına sebep olmuş. İsterseniz verileri yedeklemeye çalışın. Bu komutu ben de kullanmıştım. Konu dışı ama eskiden bilgisayarımın Bootloader'ını bozmuştum O'ndan sonra bu komutu kullanıp güzelce boot ettim veri kaybı da olmadı. Ama ne olur ne olmaz verileri yedekleyin.

Windows veri yükleme ekranında yedekleyebilir miyim?
Bir de veriler 2004-5'ten beriyi kapsıyor boyutu 230GB civarıydı. Online şekilde sanırım imkansız. O kapasiteye sahip bir cihazım da yok. Sanırım, sadece C diskinden format atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı