Bilgisayar açıldığında veya uyandığında DSL kesilip geri geliyor

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1
Önceden Wi-Fi ile kullanıyordum, kabloluya geçince nedense bilgisayar açıldığında veya uyandığında modemdeki DSL gidip geri geliyor, ilk önce DNS kullanıyordum onu iptal ettim, 1 ay sonra nedense tekrar olmaya başladı, sonra bu sefer bu şekilde çözdüm;

internetrestartçözümü.png

Sonraki gün sorun yine devam etmeye başladı artık farklı bir çözüm yolu bulamadım. Kabloda sorun olacağını düşünmüyorum. Çözüm için şimdiden arkadaşlara teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Windows 10 Sürüm 2004 (İS Derlemesi 19041.388) kullanıyorum.
Anakartımın sitesinden LAN sürücüsünü güncelledim.
Windows Update kısmında herhangi bir güncelleştirme yok.

NOT: Resimde gösterilen çözümü denediğimde sorun çözülmüştü, sonra her yeni uygulamada Firewall da yetki veriyordum klasik olarak, acaba sorunun Ortak Ağ da Windows'un korumasından olabilir mi?

Resmin Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden Wi-Fi ile kullanıyordum, kabloluya geçince nedense bilgisayar açıldığında veya uyandığında modemdeki DSL gidip geri geliyor, ilk önce DNS kullanıyordum onu iptal ettim, 1 ay sonra nedense tekrar olmaya başladı, sonra bu sefer bu şekilde çözdüm;

Eki Görüntüle 620997

Sonraki gün sorun yine devam etmeye başladı artık farklı bir çözüm yolu bulamadım. Kabloda sorun olacağını düşünmüyorum. Çözüm için şimdiden arkadaşlara teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Windows 10 Sürüm 2004 (İS Derlemesi 19041.388) kullanıyorum.
Anakartımın sitesinden LAN sürücüsünü güncelledim.
Windows Update kısmında herhangi bir güncelleştirme yok.

NOT: Resimde gösterilen çözümü denediğimde sorun çözülmüştü, sonra her yeni uygulamada Firewall da yetki veriyordum klasik olarak, acaba sorunun Ortak Ağ da Windows'un korumasından olabilir mi?

Resmin Kaynağı
Bu bahsettiğin sorun bazen modem adaptöründen kaynaklanabiliyor. Başka bir bilgisayarla kablolu bağlanınca DSL yine kesiliyor mu ?

Bu bahsettiğin sorun bazen modem adaptöründen kaynaklanabiliyor. Başka bir bilgisayarla kablolu bağlanınca DSL yine kesiliyor mu ?
Bilgisayar değilde televizyonun uydu alıcısına bağlı bir kablo var ordan herhangi bir kullanımda kesilme durumu olmuyor, farklı bir ehternet portuna bağlamayı denicem müsait bir zamanda.

Bilgisayar değilde televizyonun uydu alıcısına bağlı bir kablo var ordan herhangi bir kullanımda kesilme durumu olmuyor, farklı bir ehternet portuna bağlamayı denicem müsait bir zamanda.
Bir ihtimal donanımsal olma durumu da olabilir. Bir temassızlık falan oluyorsa eğer bu durumun yaşanması muhtemel.

Farklı ehternet portunu deniyorum, yine sorun devam olursa not düşerim.
Sorun halen devam etmekte.
Gereksiz Windows Servislerini kapatmayı denedim şimdi de.
Fark ettim ki sorun her açılışte değilde random olarak oluyor, kabloda bir sorun mu var dicem son 1 aydır bu problem yoktu.
Windows 1909 temiz kurulum yaptım sorun yine devam ediyor sanırım sorun kabloda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı