Bilgisayar açıldığında yatay çizgiler

odax11

Hectopat
Bilgisayarı açtığımda bu çizgiler çıkıyor ve en fazla 2 dakika sonra gidiyorlardı ama bugün bunlardan çok fazla çıktı ve ekran siyah oldu. Ne kadar beklersem bekleyeyim açılmadı birkaç kere açıp kapattıktan sonra açabildim. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2022-12-19 saat 09.38.07.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-19 saat 09.38.07.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 247
Bu sorunu ya panel arızasından yapar ya da ekran çipinden yapar. Eğer görüntü sürekli bu şekilde geliyorsa bence panel arızası. Fakat bazen siyah ekrana düşüyor ve görüntü gelmiyorsa ekran çipinden de olabilir. Eğer garantiniz varsa zaman kaybetmeden servise gönderin.

Bu sorunu ya panel arızasından yapar ya da ekran çipinden yapar. Eğer görüntü sürekli bu şekilde geliyorsa bence panel arızası. Fakat bazen siyah ekrana düşüyor ve görüntü gelmiyorsa ekran çipinden de olabilir. Eğer garantiniz varsa zaman kaybetmeden servise gönderin.

Zaman geçtikçe daha kötüleşme riski var mı?

Tamamen ayni sorun bende de var. Zaman kaybetmeden monitörü garantiye yollayın ben zamaninda yollamadim şu an oldukça fazla varlar ve kalıcılar gitgide daha da artıyor.

Zaten ekran çipi dediğim ekran kartı!

Peki tamir ücreti pahalı mıdır?

Tamamen ayni sorun bende de var. Zaman kaybetmeden monitörü garantiye yollayın ben zamaninda yollamadim şu an oldukça fazla varlar ve kalıcılar gitgide daha da artıyor.

Yani hiç tamir etmeye çalışmazsam daha kötü sonuçlar mı oluşur?

Geri
Yukarı