Çözüldü Bilgisayar açıldıktan 5-6 saat sonra gelen ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dulgernever

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi PC açıldıktan 5-6 saat sonra tuhaf bir ses geliyor ses hangi parçadan geliyor çözebilmiş değilim?
Bu sorunu yaşayan başka biri var mı acaba?
Arkadaşlar video yüklenmediği için buraya YouTube'a attım videoyu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ses fena halde su pompasındanmış gibi geliyor. Ama fanlarından birinin bilyasından da gelebilir. Isındıkça makinenın devirleri artıyor böylece 5-6 dk içinde ses geliyordur. Böyle sesler PSU'dan veya GPU'dan bobin sızlaması veya ağlaması şeklinde de gelebiliyor. Özellikle PSU'dan çok fazla geleni duymaya başladım son zamanlarda. Tek tek kontrol et derim.

Yaklaşık 3 hafta kadar önce PC'yi komple söküp fanları, sıvı soğutma fanları dahil, radyatör falan hepsini fırça ve hava makinesi ile temizlemiştim.
Son 1 haftadır böyle bir durum dikkatimi çekiyor.
PC yük altına girdiğinde bu ses çıkmıyor yanlış anlaşılmasın.
Akşam uyurken PC kapatmıyorum ben film açıp uyurum sabah uyandığımda böyle bir ses oluşuyor.
Veya açtıktan 4-5 saat sonra oluyor.
Hatta şimdi taze taze AIDA 64 programı üzerinden bir stres testi yaptım öyle bir ses yok.
Ekran kartımda coil Wine var çok hafif bir tını onu tanıyorum stres testine soktuğumda çıkıyor.
Yani o videoda ki ses ekran kartımdan gelmiyor bundan eminim.
Ve son olarak bu sesin kaynağını nasıl öğrenebilirim ne gibi metodlar var?

Arkadaşlar ses sıvı sogutmadan geliyormuş.
Macunu tazeledim eski macun tamamen bitmiş durumdaydı ses problemi çözüldü.
Ses fena halde su pompasındanmış gibi geliyor. Ama fanlarından birinin bilyasından da gelebilir. Isındıkça makinenın devirleri artıyor böylece 5-6 dk içinde ses geliyordur. Böyle sesler PSU'dan veya GPU'dan bobin sızlaması veya ağlaması şeklinde de gelebiliyor. Özellikle PSU'dan çok fazla geleni duymaya başladım son zamanlarda. Tek tek kontrol et derim.

Yaklaşık 3 hafta kadar önce PC'yi komple söküp fanları, sıvı soğutma fanları dahil, radyatör falan hepsini fırça ve hava makinesi ile temizlemiştim.
Son 1 haftadır böyle bir durum dikkatimi çekiyor.
PC yük altına girdiğinde bu ses çıkmıyor yanlış anlaşılmasın.
Akşam uyurken PC kapatmıyorum ben film açıp uyurum sabah uyandığımda böyle bir ses oluşuyor.
Veya açtıktan 4-5 saat sonra oluyor.
Hatta şimdi taze taze AIDA 64 programı üzerinden bir stres testi yaptım öyle bir ses yok.
Ekran kartımda coil Wine var çok hafif bir tını onu tanıyorum stres testine soktuğumda çıkıyor.
Yani o videoda ki ses ekran kartımdan gelmiyor bundan eminim.
Ve son olarak bu sesin kaynağını nasıl öğrenebilirim ne gibi metodlar var?

Arkadaşlar ses sıvı sogutmadan geliyormuş.
Macunu tazeledim eski macun tamamen bitmiş durumdaydı ses problemi çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam macun değişince ses nasıl gitmiş anlamadım. Sorunun pompadan ya da sıvı soğutmadan geldiğini zaten yazmıştım ama neyse. Çözüldüğüne sevindim. 😓

Hocam macun değişince ses nasıl gitmiş anlamadım. Sorunun pompadan ya da sıvı soğutmadan geldiğini zaten yazmıştım ama neyse. Çözüldüğüne sevindim. 😓
Internette araştırdım bu durumu sıvı sogutma sıvısının içinde baloncuk oluşma durumunda böyle bir ses çıkıyormuş. Ben termal macun değişimi için soğutucuyu sökme ve montaj sırada soğutucu fiziksel olarak hareket ettiği için baloncuklar kaybolmuş olabilir. İnternette çözüm için PC kasasını dikey ve yatay pozisyonda hareket ettiriyorlardı insanlar baloncuklar yok olsun diye.

Geri
Yukarı