Bilgisayar Açıldıktan 5 Dakika Sonra Kapanıyor

Gripex

Kilopat
Yer
Niffelheim
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Afterburner yükledim bu olaydan sonra, sıcaklıklar normal. 1 ay içinde 5 kere format, kasa ve fan temizliği, her şeyi yaptım. Formattan 5-6 gün sonra böyle yapmaya başlıyor. Mesela video izliyorum, sesleri gelmeye devam ediyor ama görüntü gidiyor. Siyah ekran oluyor. Sorun neyden kaynaklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner bazen sapıtabiliyor, overclock yapmaya çalıştıysanız bazen değerleri sonuna kadar çekiyor kendi kendine. Ben de bu sebeple mavi ekran hataları aldım. Sonradan anladım sorunun kaynağını. MSI Afterburner'ı silin.

MSI Afterburner bazen sapıtabiliyor, overclock yapmaya çalıştıysanız bazen değerleri sonuna kadar çekiyor kendi kendine. Ben de bu sebeple mavi ekran hataları aldım. Sonradan anladım sorunun kaynağını. MSI Afterburner'ı silin.
Siz beni yanlış anladınız bu olaylar olduktan sonra yükledim yani sorun Afterburner'le alakalı olamaz.

İşlemcinin termal macununu tazele ve güç kaynagın hasar görmüş mü ona iyi bak derim sana.
İşlemcinin macununu yeniledim 1 hafta önce güç kaynağı hasar görmüş mü nasıl anlarım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner'ı kaldırdıktan sonra işlemci souğutucunuz hava soğutma ise fan ve soğutucu demirini temizleyip arkadaşımın dediği gibi güzelce işlemci üstündeki macunu temizleyip temiz bir şekilde yeni macunu sürün, aynı sorun devam eder ise BİOS sıfırlamayı deneyebilirsin oda olmazsa PSU'ya bakmakta fayda var ama genelde sistem kapanmalarının genel sorunu işlemci sıcaklığı diye biliyorum tam bir genelleme yapmak da yanlış tabi .

Güç kaynagının kablosunu cıkarıp tak kasayı bi yan yatır yan yatırılıysa düz yap kasayı yön degiştir bişeyler yap güç kaynagının nasıl hasar aldıgını anlamaya gelirsek güç kaynagına dokun bilgisayar acıkken biraz elle eger kapanırsa hasar görmüş demektir.

Arkadaşlar MSI Afterburner yükledim bu olaydan sonra, sıcaklıklar normal. 1 ay içinde 5 kere format, kasa ve fan temizliği, her şeyi yaptım. Formattan 5-6 gün sonra böyle yapmaya başlıyor. Mesela video izliyorum, sesleri gelmeye devam ediyor ama görüntü gidiyor. Siyah ekran oluyor. Sorun neyden kaynaklıdır?
Çok fazla format atmışsınız, fazla format iyi olmaz diye biliyorum. Daha dikkatli kullanmaya özen gösterin. [emoji1]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı