Çözüldü Bilgisayar açıldıktan sonra fan devir hızı değişiyor ve kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha7575

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarı açma tuşuna basıyorum. CPU fanı bayağı hızlı dönüyor sonra normal dönüyor PC kapanıyor ve tekrarlanıyor. Bu sorun nedir?

Çözüm
BIOS sıfırlaması işe yarayabilir. Bilgisayarın güç girişini kesin anakart üzerinden BIOS pilini çıkartın 5 dakika civarı bekledikten sonra tekrar takıp çalıştırmayı deneyin.

Hocam ekran kartı üzerinde bir elektrik hissediliyor. El koyunca bayağı cız ediyor.

Tamam yine de BIOS'u sıfırlamak sorunu çözebilir denemekten zarar gelmez.

Tamam deniyorum şimdi yazacağım size.

Hocam ekran kartı üzerinde bir elektrik hissediliyor el koyunca bayağı cız ediyor.

Olmadı hocam yine ışıklar yanıyor CPU fanı hızlı dönüyor normale dönüyor sonra PC kapanıyor tekrarlanıyor bu şekilde az önce görüntü gelmişti.

Sorunum çözüldü RAM'de sorun varmış sağlam RAM taktım sistem çalıştı.
BIOS sıfırlaması işe yarayabilir. bilgisayarın güç girişini kesin anakart üzerinden BIOS pilini çıkartın 5 dakika civarı bekledikten sonra tekrar takıp çalıştırmayı deneyin.

BIOS sıfırlaması işe yarayabilir. Bilgisayarın güç girişini kesin anakart üzerinden BIOS pilini çıkartın 5 dakika civarı bekledikten sonra tekrar takıp çalıştırmayı deneyin.

Hocam ilk önce açıldı BIOS ekranı geldi sonra PC'yi kapattım geri açınca açılmadı şimdi tuşa basınca ışıklar yanıp hemen sönüyor başka etkileşim olmuyor.

Sistem bootlamıyor, BIOS ekranı açılıyor mu?

Az once açıldı hocam şimdi sadece fanlar yanıyor geri sönüyor başka bise olmuyor.

Sistem özellikleri nedir? PSU'nun gücü donanımlara yetmiyor olabilir.

600W Max 675W i3 2120 H61 anakart RX 570 PSU yeni aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk önce açıldı BIOS ekranı geldi sonra PC'yi kapattım geri açınca açılmadı şimdi tuşa basınca ışıklar yanıp hemen sönüyor başka etkileşim olmuyor

Az once açıldı hocam şimdi sadece fanlar yanıyor geri sönüyor başka bise olmuyor
tamam yinede BIOS'u sıfırlamak sorunu çözebilir denemekten zarar gelmez.

Hocam ekran kartı üzerinde bir elektrik hissediliyor. El koyunca bayağı cız ediyor.

Tamam yine de BIOS'u sıfırlamak sorunu çözebilir denemekten zarar gelmez.

Hocam ekran kartı üzerinde bir elektrik hissediliyor el koyunca bayağı cız ediyor.

Olmadı hocam yine ışıklar yanıyor CPU fanı hızlı dönüyor normale dönüyor sonra PC kapanıyor tekrarlanıyor bu şekilde az önce görüntü gelmişti.

Sorunum çözüldü RAM'de sorun varmış sağlam RAM taktım sistem çalıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı