Bilgisayar açıldıktan sonra monitör siyah ekranda kalıyor

mrhelloworld

Hectopat
Selamlar. Başlıkta yazdığı gibi bilgisayarı açtıktan sonra monitörüm siyah ekranda kalıyor. Lakin monitörde sıkıntı yok bilgisayarı tekrar kapattığımda no signal yazısı falan geliyor yani çalışıyor monitörüm. Ekran kartıyla alakalı olabilir mi? Yeni bir ekran kartı alsam bu sıkıntı düzelir mi veya monitör kasa arasındaki kablolarla ilgili olabilir mi? Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına para vermeden önce yeni ve kaliteli bir monitör bağlantı kablosuyla deneyin. Bir de HDMI veya DP hangisinden bağlantı yapıyorsanız diğerini deneme imkanınız varsa deneyin. Ayrıca BIOS güncellemesi olmadan kullanamayacağınız bir işlemciniz varsa önce BIOS güncellemesi yaptırın, işlemcinizin içinde dahili ekran kartı yoksa harici bir ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız vs. vs.

Başlangıçta bios ekranı geliyor mu ? yoksa hep siyah ekran mı ?
birçok sebepten yapıyor olabilir.
öncelikle monitör çalışıyor. asus yazısı karşılıyor derken bi anda siyah ekran geliyor. bidaha düzelmiyor. bugün 50 kere üst üste bilgisayarı açıp kapattım sonra geldi 1 saat falan kullandım tekrardan siyah ekrana döndü.
Ekran kartına para vermeden önce yeni ve kaliteli bir monitör bağlantı kablosuyla deneyin. Bir de HDMI veya DP hangisinden bağlantı yapıyorsanız diğerini deneme imkanınız varsa deneyin. Ayrıca BIOS güncellemesi olmadan kullanamayacağınız bir işlemciniz varsa önce BIOS güncellemesi yaptırın, işlemcinizin içinde dahili ekran kartı yoksa harici bir ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız vs. vs.
zaten ekran kartı alma fikrim vardı alacaktım kesin olarak. şimdi bu sorun karşıma geldi ekran kartı ve kablo alsam sıkıntım çözülür mü ?

öncelikle monitör çalışıyor. asus yazısı karşılıyor derken bi anda siyah ekran geliyor. bidaha düzelmiyor. bugün 50 kere üst üste bilgisayarı açıp kapattım sonra geldi 1 saat falan kullandım tekrardan siyah ekrana döndü.

zaten ekran kartı alma fikrim vardı alacaktım kesin olarak. şimdi bu sorun karşıma geldi ekran kartı ve kablo alsam sıkıntım çözülür mü ?
Öncelikle kaliteli bir kablo alın öyle deneyin. Ayrıca televizyona bağlama imkanınız varsa oraya da bağlayın görüntü geliyor mu kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı