Bilgisayar açıldıktan sonra sinyal yok sorunu

staffan

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhabalar yeni bir bilgisayar topladım topladığım parçaların geneli 2. el parçalar ve bir sorun yaşıyorum. Bilgisayarın güç tuşuna bastıktan sonra Windows'un açılış ekranına gelene kadar hiçbir sorun yok fakat ondan sonra sinyal yok diyor ama bilgisayar hâlâ çalışıyor. Reset tuşuna bastıktan sonra açılmaya başlıyor. Ayrıyetten şunu da fark ettim, şu anda kullandığım mouse Rival 300S ve üstündeki ışık sinyal yok hatası aldıktan sonra kapanıyor ve hiç yanmıyor, resetledikten sonra çalışıyor. RAM'leri denedim yine aynı sorun oluştu, bu sefer anakart ve PSU'dan şüpheleniyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırlayın. Güvenli kip'i açarak ekran çözünürlüğünü kontrol edin. Desteklenmeyen bir çözünürlükte açıyor olma ihtimali var. İşlemci çarpan hızlarını BIOS'dan kontrol edin. Bazen desktop yüklenirken hata veriyorlar.

BIOS'u sıfırlayın. Güvenli kip'i açarak ekran çözünürlüğünü kontrol edin. Desteklenmeyen bir çözünürlükte açıyor olma ihtimali var. İşlemci çarpan hızlarını BIOS'dan kontrol edin. Bazen desktop yüklenirken hata veriyorlar.
Şuanda işyerindeyim. Çözünürlük ile alakalı olacağını sanmıyorum çünkü kasanın üstündeki reset tuşuna basınca normal şekilde açılıyor. Ankartı aldığım gibi bios güncellemiştim sabah bios sürüm düşürdüm test etme imkanım olmadı. Cidden çok sinir bozmaya başladı. Ama şöyle birşey de var farenin üstündeki ışık da gidiyor. Hiç overclock da yapmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı