Bilgisayar açıldıktan sonra tekrar kapanıyor

Sistem özellikleri i5 9400h
Gtx 1650 süper
16gb 8x2 ram
600w 80 psu power
Açıkçası ısınma problemim yok dün temizleyim dedim kasayı fön tuttum ertesi gün böyle oldu
PSU sorunlu olabilir. Sistem özelliklerinizi yazarsanız daha detaylı bir şekilde yardım edebiliriz.
PC çok ısınıyor olabilir, laptop mu deskop mu?
Deskop
İşlemciyi sök tak yapıp deneyin.
Pek bilgim yok çıkar tak ile alakalı açıkçası daha çok bozmak istemiyorum ama bilgisayarcıya gidersem aklımda bulunur
BIOS pilini çıkarıp 10 saniye sonra geri takın deneyin.
Biosla alakası yok bence denedim daha öncede oldu bende işlemci sizlere ömür ama bu sefer uğraşmadım işlemciyle sadece fön ile hava tuttum

Sistem özellikleri i5 9400h.
GTX 1650 Super.
16 GB 8x2 RAM.
600W 80 PSU Power.
Açıkçası ısınma problemim yok dün temizleyim dedim kasayı fön tuttum ertesi gün böyle oldu.

Deskop.

Pek bilgim yok çıkar tak ile alakalı açıkçası daha çok bozmak istemiyorum ama bilgisayarcıya gidersem aklımda bulunur.

BIOS'la alakası yok bence denedim daha önce de oldu bende işlemci sizlere ömür ama bu sefer uğraşmadım işlemciyle sadece fön ile hava tuttum.

Fön makinesı tuttuktan sonra böyle oldu ise fön makinesını fanlara tutarken fanlar sisteme statik elektrik yüklemiş olabilir.

Kasanın arkasındaki tüm kablo bağlantılarını sök.
Ekran kartı RAM'ler ve BIOS pilini çıkar.
10 15 dakika bu şekilde beklesin.
Bekleme esnasında belli aralıklarla Power tuşuna peş peşe bas bırak yap.
Sonra parçaları söktüğün gibi tak.
Sistemde donanımsal sorun yoksa açılacaktır.

Fön makinesı tuttuktan sonra böyle oldu ise fön makinesını fanlara tutarken fanlar sisteme statik elektrik yüklemiş olabilir.

Kasanın arkasındaki tüm kablo bağlantılarını sök.
Ekran kartı RAM'ler ve BIOS pilini çıkar.
10 15 dakika bu şekilde beklesin.
Bekleme esnasında belli aralıklarla Power tuşuna peş peşe bas bırak yap.
Sonra parçaları söktüğün gibi tak.
Sistemde donanımsal sorun yoksa açılacaktır.
Teşekkür ederim deneyeceğim yarın
Sorun çözüldü konuyu kapatabilirsiniz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı