Bilgisayar açıldıktan yarım saat sonra donmalar

Mert Fatih

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün öncesinde bir oyun için hile dosyası indirdim. Dosyayı indirmeden önce virüs taramalarından geçirdim ve temiz gözüküyordu. Hileyi açtığımda bilgisayar biraz kasmaya başladı, daha sonra şüpheye kapılıp dosyaları bilgisayardan kaldırdım. Bilgisayarımı ilk açtığımda herhangi bir donma veya kasma problemim olmuyor fakat birkaç oyuna girip takıldıkdan sonra kasmalar meydana gelmeye başlıyor. Başta bu kasmaların oyun ile ilgili olabileceğini düşünmüştüm fakat oyunu kapatmama rağmen kasmalar devam etmeye başladı. Bilgisayarımda hala bir virüs olup olmadığını nasıl kesin bir şekilde tespit edebilirim, yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Kartım: NVIDIA GTX 1050Ti
İşlemcim: Intel G4560
İşletim Sistemim: Windows 10 Pro
RAM: 8GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasmalar yaşanırken görev yöneticisini açıp, Ayrıntılar>Performans kısmındaki değerleri ve varsa anormallikleri paylaşabilir misiniz? İşlemler kısmında aşırı disk veya CPU kullanan uygulama var mı?

Herhangi bir winrar çıkarması yaptığımda disk %99'a çıkıyor. Oyunu açtığımda CPU kullanım değeri %90 - 95'lere dayanmakta.

Boştayken CPU ve disk kullanımları nasıl?

Ücretsiz bir antivirüs yazılımı edinip tam sistem taraması yapabilirsiniz. Ben şüphelendiğimde Avast ve Antimalwarebytes kurup tam sistem taratıp geri siliyorum. Sürekli olarak da Bitdefender Free kurulu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı