Bilgisayar açılınca ekran gelmiyor

RoboCat

Hectopat
Herkese merhabalar. Bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum, bir süredir bilgisayarı açtığımda ekran gelmiyor. Parola ekranı geliyor, parolayı girince siyah ekran ve ekranda sadece fare olacak şekilde açılıyor. Yeniden başlattığımda sorun çözülüyor, görev yöneticisinden explorer.exe'yi başlattığımda da ekran geliyor ama ben bu sorunla karşılaşmak istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiye kadar explorer.exe'nin bilgisayar açıldığında açılması için gerekli işlemler yaptım ancak çözüm olmadı, onun yerine görev yöneticisinden explorer.exe'yi çalıştırınca Dosya Gezgini açılıyor. Hiçbir çözüm bulamayınca format attım ancak o da çözüm olmadı.

Ekran kartınızda sorun olabilir.
İşlemcide sorun olabilir.
Bunları değiştirip deneyin.
Düzenliyorum şimdi depolama biriminizde de olabilir sorun HDD SSD falan.
Ekran kartınız varsa görüntüyü işlemci üzerinden almaya çalışın (işlemciniz destekliyorsa) yine sorun varsa işlemciyi değiştirip görüntü almayı deneyin.İşlemciyi değiştirdiğinizde de sorun varsa anakart değiştirin aynı işlemciyi takın.

Dün PC Malwarebytes ve AdWare ile bir temizleme yapayim dedim. Sonra yenidem baslat yaptık. Bilirsiniz baslatirken bilgisayar kapanmadan sistem baslar ilk acilişta hizli bir fan sonra normale gecer. Bu kez bilgisayar kapandi bekledi sonra yeniden basladi. Neyse dedik kullandim. Kapadim. Sabah uyandim tuşa bastım baktım makine acayip. Ilk açılıştabilirsiniz fan hızla dòner ikincide normale biner. Fakat öyle değil aciyorum tüm fanlar acayip sürekli durmadan calisiyor. Ekran sıyah no sıgnal sınyal yok yaziyor. Tüm kablolari ekran kartidir harddisk. Ekran kartımı cıkardım taktım güc kablolarını cıkardım taktım RAM memo ok tusuna bastım yine olmadı. RAM'lerın slotlarını değıstırdım hatta yepyenı RAM HyperX Blue Kingston acaba oksitlenme olur falan silgiyle temızledım. Tekrar taktım. Anakart Power kablosun cıkardım tekrar taktım. USB gırıs kablolarını cıkardım jumperını degırstırdm bekledın 15 sn falan tekrar yerıne taktık BIOS eskı halıne resetlesın diye. Yetmedi M5A97 R2.0 anakarta bıosflash ile güncelleme attım 2 GB'lik hafıza kartı fat 16 ile bicimlendirip M5A97R20.CAP diye dosyasını da adlandirdik. BIOS son sürüm. Çok hassas bir olaydır bunlar yapmama ragmen hala açiyorum fanlar sürekli calisiyor ekran sıyah güç tuşuna ışık gelmesi lazim o da yok.
Gecen sene de başıma böyle bir iş geldi. BIOS'a güncelleme attım düzeldi. Taramadam sonra winm Windows yönetim asistaninı hizmette göremedim. Şimdi benim sorun nedir arkadaşlar. Güncelleme atınca BIOS'a durum düzelir dedik ama olmadi. F1'e basınız dıyor basıyoryz olmuyor bir hareket yok. Delete tusuna süreklı basılı tuttuk yüne aynı. Klavye ve mouseun ışıklar da yanmiyor güç gelmiyor muhtemelen ekranda sıyah ekran no sıgnal ve sürekli calisan bir PC.

Geri
Yukarı