Çözüldü Bilgisayar açılınca görev çubuğundaki programlar geç yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ShenkaMan

Centipat
Merhabalar. İlk başta yaşadığım sorunu anlatayım sizlere.
Bilmediğim bir regedit uzantısına tıkladım. Daha sonra Microsoft Store'dan bir şey indirmek istedim ancak 0x80070424 hatası aldım. Bu hatanın güncelleme ile ilgili olduğunu anlayınca ayarlardan Windows Update'e girdim ve "Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı tekrar deneyin." hatası aldım. Bu hataya çözüm olarak genellikle Hizmetler > Windows Update yolunu kullanmam istenmiş ancak Windows Update yazısını göremedim. Daha sonra detaylıca araştırmaya devam ettim, uygulayabildiğim tüm çözümleri uyguladım. Şuanda Hizmetler bölümünde Windows Update bulunuyor ve "Bir sorun oluştu..." hatası da almıyorum artık ancak sorunum tamamen çözülebilmiş değil...

Ayarlardan Windows Update'e girdiğimde öylece boşu boşuna yüklendiğini ve açılmadığını fark ettim. Sorunları gider'e bastığımda ise "Beklemede olan yeniden başlatma denetleniyor" yazısının da boşu boşuna yüklendiğini fark ettim. Daha sonralarda bilgisayarı kapatıp açtığımda görev çubuğundaki programların daha geç (+5-10 dk vardır) yüklendiğini fark ettim.

Bu sorunu umarım çözmemde yardımcı olabilirsiniz.

Kısacası genel sorun bazı şeyler geç açılıyor

Son düzenleme:
Merhaba. İlk başta yaşadığım sorunu anlatayım sizlere.
Bilmediğim bir Regedit uzantısına tıkladım. Daha sonra Microsoft Store'dan bir şey indirmek istedim ancak 0x80070424 hatası aldım. Bu hatanın güncelleme ile ilgili olduğunu anlayınca ayarlardan Windows Update'e girdim ve "Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı tekrar deneyin." hatası aldım. Bu hataya çözüm olarak genellikle Hizmetler > Windows Update yolunu kullanmam istenmiş ancak Windows Update yazısını göremedim. Daha sonra detaylıca araştırmaya devam ettim, uygulayabildiğim tüm çözümleri uyguladım. Şu anda Hizmetler bölümünde Windows Update bulunuyor ve "Bir sorun oluştu..." hatası da almıyorum artık ancak sorunum tamamen çözülebilmiş değil...

Ayarlardan Windows Update'e girdiğimde öylece boşu boşuna yüklendiğini ve açılmadığını fark ettim. Sorunları Gider'e bastığımda ise "Beklemede olan yeniden başlatma denetleniyor" yazısının da boşu boşuna yüklendiğini fark ettim. Daha sonralarda bilgisayarı kapatıp açtığımda görev çubuğundaki programların daha geç (+5-10 dk vardır) yüklendiğini fark ettim.

Bu sorunu umarım çözmemde yardımcı olabilirsiniz.

Kısacası genel sorun bazı şeyler geç açılıyor

Apaynısı bana da oldu düzeltilirse çok güzel olur

Geri
Yukarı