Bilgisayar açılınca otomatik reklam çıkıyor

dsTaha

Hectopat
Merhaba, kayıt defteri düzenleyicisinde otomatik olarak resimdeki gibi komut atıyor ve bilgisayarımı açtığımda direkt reklam açılıyor. Bu komutu sildiğimde ise aradan bir süre geçtikten sonra otomatik tekrar komut atıyor. Malwarebytes gibi programlarla tarama yaptığımda ise herhangi bir problem bulmuyor. Bilgisayarımda iki kullanıcı var, aktif olarak kullandığım kullanıcıda bu sorunu yaşıyorum diğerinde ise böyle bir problem yok. Bu otomatik komut atamayı nasıl durdurabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    108,9 KB · Görüntüleme: 55
AdwCleaner ile tarayın.

Önemli verilerinizi(belgeler, resimler, videolar vs) yedekleyin mümkünse drive'a.
Daha sonra temiz format atın.
Malware bulaştıktan sonra(ki direkt açılışta reklam atacak kadar iyi bulaşmış) temizlemek zor.

Format atın. Çünkü bazı virüsler reklamın yanı sıra veri hırsızlığı da yapar. Anlamazsınız aradaki farkı.
Programlar bulamıyorsa, o virüsün tespiti için güncelleme çıkacak da süre alır. Onun haricinde de zaten engelleme için başka yolu yok zaten.

@zoky787 Kontrol ettim olağandışı bir entry yok herkese teşekkür ederim. İşin ilginç kısmı mevcut kullandığım kullanıcıda bu sorunu yaşıyorum Administrator'a geçiş yaptığımda böyle bir sorun yok. Kullandığım kullanıcıyı kapatıp yeni kullanıcıya geçeceğim sorun devam ederse format atacağım.

Geri
Yukarı