Bilgisayar Açılınca Telefonlara İnternet Gitmiyor

jester42

Centipat
Daha fazla  
Bilgisyarımı açtığımda internet telefonlarda girmiyor. Telefonlar internete bağlı ama YouTube veya başka bir yere girmiyor. Bilgisayarımı formatladım yine de düzelmedi!

Tam olarak nedenini anlattıklarınızdan anlayamamakla birlikte bilgisayarınızdaki IPv4 ayarını manuel olarak girmeyi denerseniz en azından sorununuzun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış olabiliriz.

Tam olarak nedenini anlattıklarınızdan anlayamamakla birlikte bilgisayarınızdaki IPv4 ayarını manuel olarak girmeyi denerseniz en azından sorununuzun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış olabiliriz.
en baştan anlatıyım hocam pc açılınca önceden internet tellere gitmediği zmn pc de virüs olurdu temizlerdim düzelirdi ama artık pc yi formatladım hala aynı başka pc de yok bu sorun sadece benim pc de var

Sağ altta bulunan internet simgesine sağ tıklayıp "ağ ve internet ayarları öğesini aç" deyin. Ardından açılan yerin biraz altında bağdaştırıcı seçeneklerine tıklayın. Ethernet simgesine iki kez tıklayın, açılan yerde IPv4'e girin. Otomatik olarak aldaysa bir altındaki seçeneği seçin ve en üste 192.168.1.23 yazın hemen altını kendisi dolduracaktır. Varsayılan ağ geçidine 192.168.1.1 yazın DNS ayarlarına 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazın ve kaydedin.

Kısa bir not düşeyim, IP adresindeki 23 yerine, modem ayalarına göre değişmekle birlikte, 1 hariç istediğin sayıyı yazabilirsin.

Burada yazdığım şekilde yaparsanız muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Şu an internetiniz bilgisayarda mı yok, yoksa sadece bilgisayarda mı?
Modem ışıklarınız yanıyor mu?
Bilgisayarda nasıl bir hata var?

Şu an internetiniz bilgisayarda mı yok, yoksa sadece bilgisayarda mı?
Modem ışıklarınız yanıyor mu?
Bilgisayarda nasıl bir hata var?
sadece bilgisayarda var
modem ışıkları hepsi yanıyor sorunsuz
o dediğiniz manuel şeyi yaptım dediklerinizi yazdım uyguladım ağ çakışması die bir hata verdi ve internet hepten gitti onu otomatik yaptım düzeldi

Sadece bilgisayarda var
Modem ışıkları hepsi yanıyor sorunsuz
O dediğiniz manuel şeyi yaptım dediklerinizi yazdım uyguladım ağ çakışması diye bir hata verdi ve internet hepten gitti onu otomatik yaptım düzeldi

Modeminizde Router cihazı var mı acaba? Bir de modeminizin tam marka modeli neydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı