Çözüldü Bilgisayar açılıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

winamp2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu gün bu sorunla karşılaştım. güç düğmesine basıyorum, açılıyor hemen kapanıyor, ardından tekrar açılıyor, sorun nereden kaynaklanıyor?

Çözüm
Ayarları sıfırlarsam tekrar ayar vermem lazım Xeon işlemci kullanıyorum Windows 10'da çalışması için CPU ayarlarının değişmesi lazım.

Bip sesi gelmiyor.

BIOS güncel. Sıfırlamayı deneyeceğim ama yine ayar vermem lazım.

O.C olduğunu tahmin ettim ama sormadım. Bende de i7 930 işlemci ve W3670 işlemci varken bu problemi yaşıyordum. Buna bende RAM'ler sebep oluyordu. RAM frekansı çarpan değerini ve voltajlar ile sıra ile deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Önce RAM frekanslarını 1 tık düşürüp deneyin

İşlemci kaç MHz'de kullanıyorsunuz.
O.C olduğunu tahmin ettim ama sormadım. Bende de i7 930 işlemci ve W3670 işlemci varken bu problemi yaşıyordum. Buna bende RAM'ler sebep oluyordu. RAM frekansı çarpan değerini ve voltajlar ile sıra ile deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Önce RAM frekanslarını 1 tık düşürüp deneyin.

İşlemci kaç MHz'de kullanıyorsunuz.

İşlemci 3 GHz'de çalışıyor RAM'ler ise 4+4 takılı DDR3 1333 MHz anakart 1066 ayarlıyordu ama 1333 destekliyor o yüzden BIOS ayarlarından RAM'leri 200 MHz seçip SPD yi 4.00C seçtim 1333 oldu. Anakartın üstünde 1333 o.c yazıyor o yüzden böyle bir işlem yaptım.

@250254 Biostan ramlerin mhz sini auto ve spd yi auto yaptım sorun düzeldi ben ramlerimi neden 1333 degilde 1066 da kullanıyorum ? Anakart 1333 destekliyor ama beceremedim bi türlü bu açılıp kapanma sorununu veriyor
@250254 ayarlamayı nasıl yapsam 1333'de sorunsuz kullanırım?

Screenshot_2020-09-23-23-37-43-863_com.miui.gallery.jpg

DDR3 RAM'ler biraz O.C konusunda sıkıntılı ya da benim kullandıklarım sıkıntılıydı 1600 MHz'di ama 1600 MHz'de çalıltrınca bu tip problemler yaşıyordum. En son 1586 MHz sorunsuz kullandım ve ayarı devamlı öyle kullandım.

CPU clock ratio 8.
CPU host clock Control enable yapın ve RAM frekansı 1333MHz geçmeyecek şekilde bir değer verip deneyin.
RAM frekanslarınız farklı mı? Peki CL gecikme süreleri nasıl.

Geri
Yukarı