Bilgisayar açılıp kapanıyor

Cihan Akrebimsi

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın ekran kartı fazla ısınıyordu son günlerde. Macununu değiştirdim temizledim. Bu işlemi daha önceleri de yapmıştım. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kartı tekrar takıp bilgisayarı açtığımda maalesef 5 6 saniye açılıp kapanıyor ve tekrar açılıp kapanıyor. BIOS ekranı geliyor. Fanlar ışıklar devrede güç sorunu değil. Kartı çıkarıp denedim yine aynısı oluyor. Komple söktüm kasa dışında yaptım yine aynısı oluyor. Sorun ne olabilir? Kısa devre mi anakart mı gitti? Yoksa başka bir durum mu söz konusu? Gigabyte Z170 K3 Gaming anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzelmedi sanırım sorun güç kaynağında. Bir haftadır ekran kartı fazla ısınıyordu. Oyuna girince direk 70 ten 90lara çıkıyordu Yeşil ekran olmuştu bir kaç gün öncede. Kapatıp açtım düzelmişti ama bu sefer gidiş o gidiş.
Bütün parçaları arkadaşın bilgisayarda denedik. Sorun benim anakartta. Işıklar yanıyor kartta. Bios ekranı bazen geliyor bazen gelmiyor sonra tekrar kapanıyor. Sürekli tekrarlıyor. Ramler, ssd, güç kaynağı, işlemci sorunsuz hepsini denedik. Sorun kesinlikle anakartta. Biosu güncellemiştim 4 5 gün önce sorun olsa o zaman olurdu değil mi? Ekran kartını takarken kısa devre oldu ya da biosla mı alakalı? Görsel olarak bir durumda söz konusu değil.
Bütün parçaları arkadaşın bilgisayarda denedik. Sorun benim anakartta. Işıklar yanıyor kartta. Bios ekranı bazen geliyor bazen gelmiyor sonra tekrar kapanıyor. Sürekli tekrarlıyor. Ramler, ssd, güç kaynağı, işlemci sorunsuz hepsini denedik. Sorun kesinlikle anakartta. Biosu güncellemiştim 4 5 gün önce sorun olsa o zaman olurdu değil mi? Ekran kartını takarken kısa devre oldu ya da biosla mı alakalı? Görsel olarak bir durumda söz konusu değil.
Mobilden yazıyorum kusura bakmayın bir karışıklık oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı