Bilgisayar açılır açılmaz CPU ısınıyor ve kapanıyor

RazorFist

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar açılır açılmaz CPU ısınıyor ve kapanıyor. Soğutmada problem olduğunu düşündüm yeni soğutucu aldım ve taktım. Bilgisayar çalışmaya başladığında "CPU fan error" veriyor. BIOS'da bile açılır açılmaz ısınma devam ediyor ve kapanıyor. Parçaların hepsini 0 aldım ikinci el değil soğutucuda sıfır macunları falan hepsi tamam. Resimlerle paylaşacağım bilen birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1040.jpg
    IMG_1040.jpg
    162,9 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_1202.jpg
    IMG_1202.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1203.jpg
    IMG_1203.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_1204.jpg
    IMG_1204.jpg
    199,3 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1211.jpg
    IMG_1211.jpg
    236,1 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane montaj videosu izleyerek kontrol edersen faydası olur. Pompayı aio pumpa radyatör fanını cpu fana takman lazım sıvı soğutma montajı yapmadım hiç ama aklıma o geldi. Onu kastetmiştim.
defalarca izledim ama yinede söylediklerini kontrol edicem bi eve geldiğimde. Birde acaba BİOS tarafında voltajlarla ilgili bi problem gözüküyormu bununla ilgili bir bilgin varmı acaba görsellerin birinde gözüküyor biosdaki fan voltajları vs.

Radyatör kablosunu aldıgım ürünün fanla arasında bırakmışlar bu sebebten dolayı radyator kablosu takılı olmadıgı için soğutmuyormuş. RGB ve Fanı bagladım ben RGB yi radyator kablosu sandım ondan fan error veriyormuş söküp dagıttım sıvı sogutucu radyatorle fan arasındaki kabloyu cıkarıp montajı tekrardan yaptım şu an bi sıkıntı yok calısıyor yardımlarınız için teşekkür ederim.
yardımı olacaksa şunu bırakıyorum bi sonraki arkadaşlara,

--Radyatöre gömülü pompanın 3 pinli pompa güç kablosunu 4 pinli CPU_OPT, PUMP veya AIO_PUMP'a bağlayın. Anakart üzerindeki konektörler. BIOS'ta tam hıza ayarlamanızı öneririz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı