Bilgisayar açılırken 0xc0000225 hatası

jinsystem

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
modelist
Arkadaşlar windows 10'a yükselttim bilgisayarımı ardından Asus marka anakartıma bios 2603 güncellemesini gerçekleştirdim. Fakat PC yeniden başlamayınca bende kendim kapattım ve açtım.
fakat açılmadı pc mavi ekranda 0xc0000225 hatası aldım (resim paylaşıyorum)
IMG_3012.JPG
Bios'a girdim ve Windows Boot Manager (SansungSSD 840 EVO 250GB)(resimde paylaşıyorum) tıkladım açıldı PC.
IMG_3013.JPG
Fakat PC'yi her açışımda mavi ekran sorunu (hatası) alıyorum.

Nedir bunun çözümü acaba?

Bunun nedeni sabit diskteki Windows Boot Manager'ın ilk sırada olması. Sabit diskteki Windows'ta sorun olduğundan Windows başlamıyor. Ama SSD'deki işletim sistemi sorunsuz, bu durumda SSD'deki WBM girdisi ilk sıraya alınmalı ki sistem açılışta sabit diskteki sorunlu sistem yerine doğrudan SSD'deki sistemden boot etsin.

Bilgisayarın bütün parcalarıni söktüm tekrar monte ettim pilide dahil ve sadece SSD yi bağladım. Sorunum çözüldü.
Bundan once biosun eski güncellemesini tekrar yüklemiştim. Şimdi tekrar biosu güncellemeye korkuyorum açıkçası. Bi problem olur mu bilmiyorum.
Peki tekrar böyle bi problem olursa SSD deki WBM girdisini nasıl ilk sıraya alabilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı