Bilgisayar açılırken 1 saniye ışıklar yanıp sönüyor

Veysel Köroğlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı açmaya çalışıyorum ama 1 sn belki 0.5 saniye falan ışığı yanıp hemen sönüyor.

Kasanın içini açıp (2 adet 4GB'lık RAM var ) RAM'leri çıkarıp 1 tanesini takıyorum açılıyor. Tekrar 2 sini takıp açmaya çalıştığımda açılmıyor (dediğim gibi ışık yanıp sönüyor). Sistemim:

Asus H110M
i5 650
GT 730
8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinide denedim bir tanesini taktım açıldı sonra pc yi kapatıp 2 sini birden taktım açıldı? Ama gece kapattım pc yi sabah kalktığımda açmaya çalıştım ama yine aynı sıkıntı çıktı şuan laptoptan yazıyorum, malesef masaüstüne geçmek için tekrar ramlerimi çıkarıp takmam gerek?

İkisinide denedim bir tanesini taktım açıldı sonra pc yi kapatıp 2 sini birden taktım açıldı? Ama gece kapattım pc yi sabah kalktığımda açmaya çalıştım ama yine aynı sıkıntı çıktı şuan laptoptan yazıyorum, malesef masaüstüne geçmek için tekrar ramlerimi çıkarıp takmam gerek?
ram slotunda arıza olabilir. Aynısı benimde başıma gelmişti. Bende 4 slot vardı 2 si boştu. Boştakilere takınca pc normal açılmıştı

Arkadaşlar bilgisayarı açmaya çalışıyorum ama 1 sn belki 0.5 saniye falan ışığı yanıp hemen sönüyor.

Kasanın içini açıp (2 adet 4GB'lık RAM var ) RAM'leri çıkarıp 1 tanesini takıyorum açılıyor. Tekrar 2 sini takıp açmaya çalıştığımda açılmıyor (dediğim gibi ışık yanıp sönüyor). Sistemim:

Asus H110M
i5 650
GT 730
8GB RAM
İ5 650 mi 6500 mü ?

İşlemcinin uyumsuzluğu gibi bir şey yok benimki 650. İşlemci biraz eski pc yi n11 üzerinden 1200 tl gibi bir fiyata aldım o pc leri de bilirsiniz çok bi performans vermez ve eski parçalar olur. Bende de o var işte.
https://i.hizliresim.com/3p7nPp.png burada işlemciyi görebilirsiniz. Bu pc yi 1 senedir falan kullanıyorum sıkıntısız. Ama geçen ay öyle bir sıkıntı çıkmıştı.

----- Arkadaşlar sıkıntıyı çözdüm.------
Ben çözmedim ama Windows 10 kullanıyorum ve gelen fall creators güncellemesiyle bu sıkıntım gitti. Şu ana kadar sıkıntıyı tekrar yaşamadım. Yardımlarınız için bana vakit ayırdığınız için teşekkürler. :):mutlu:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı