Bilgisayar açılırken bazen görüntü gelmiyor

trkn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle belirteyim kasa da ya da çevre birimlerinde herhangi bir değişiklik yapmadım. Buna rağmen yaklaşık 2 hafta içerisinde 3.kez başıma gelen durum şu şekilde; ummadığım bir günde ve zamanda bilgisayar açılırken görüntü alamıyorum, art arda reset attıktan sonra görüntü alabiliyorum, konuya dair açılan tüm konuları inceledim tavsiyelerin birçoğunu uygulamaya çalıştım ancak çözüm bulamadım.
Bu arada ekran kartında herhangi bir problem yok, bilgisayar açıldıktan sonra FurMark testi yaptım gayet stabil performans gösterdi sıcaklık değerlerinde sorun yok ardından birkaç saat oyun oynadım sorun olmadı yine gün içerisinde bilgisayarı açıp kapattığımda sorun olmadı.
Merak ettiğim durum BIOS'un ya da ekran kartı sürücülerinin veya sabit disklerin böyle bir etkisi olabilir mi? Çünkü bilgisayar BIOS evresine geçemiyor gibi geliyor (nasıl tabir edilir bilmiyorum). ne gibi durumlarda böyle bir sorun ortaya çıkar? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Dışarıdan fiziksel olarak görebildiğim tek şey bu sorun meydana geldiğinde ekran kartı LED'leri anakartın ya da sıvı soğutmanın LED'lerinin senkron olmaması. (ekran kartını çıkarıp tekrar taktım, RAM'leri çıkarıp taktım ancak sorun sürekli olmadığı için neden kaynaklandığını tespit edemedim.)

-Prizlerimde bir sorun yok.
-Ekran kartında bir sorun yok.
-Güç kaynağında anormal bir durum yok tam yükte herhangi bir darboğaz yaşatmıyor.
-Monitörümde bir sorun yok.

sistem özellikleri
ASUS ROG Crosshair VI Hero.
AMD Ryzen 2600X.
ASUS ROG STRIX GTX 1080.
G.Skill 2x8GB RAM.
650W 80+ stok güç kaynağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı