Bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor

Burak Songur

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşım bilgisayarını açarken sürekli bilgisayarı onu BIOS'a atıyor. BIOS'ta güvenlik modunu ve gerekli şeyleri ayarlayıp kaydet ve çık yaptıktan sonra tekrar BIOS'a atıyor. Sitede birkaç konu yazılmış onları denedik birkaç BIOS ayarını yaptık düzelmedi. Sisteme format attık, işlem tamamlandı ve tekrar BIOS'a yönlendirdi fakat hala BIOS'ta takılı kalıyoruz. Bilgisayar açılırken ekrana açılma menüsü geliyor, herhangi bir BIOS tuşuna basma işlemi de yok. Klavye bağlantısını kesip denedik. Bir de açılma ekranı yüklenirken Intel PXE ROM hatası da veriyor.

Sistem:
Intel i5-8400
Ekran kartı: MSI 1050 Ti.
Anakart: ASUS marka modelini bilmiyoruz (serviste değiştirilmiş iki kere)
RAM: Kingston çift kanal toplam 16 GB bellek.
Sistemde harddisk var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak nasıl yapılıyor?
Bu konuya göz atın.
Edit: Bios pilini 1 saat dışarıda bekletin.

Bu konuya göz atın.
Edit: Bios pilini 1 saat dışarıda bekletin.
Yazılımsal sıfırlama yaptıktan sonra donanımsal sıfırlama yapalım mı? Bios pilini çıkaralım mı yinede?
Bios pili bitti ise ayarları kaybetmediği için olabilir pili değiştirerek deneyin.
Bu konuda bir fikrim yok, eğer olmazsa buraya geri dönüş yapacağım teşekkürler.

Yazılımsal sıfırlama yaptıktan sonra donanımsal sıfırlama yapalım mı? Bios pilini çıkaralım mı yinede?
Tam olarak anlamadım ama, ilk olarak Bios pilini bir saat çıkarın dışarıda bekletin
gücü kesmeyi unutmayın olmazsa jumper yardımıyla sıfırlayın yine bunu gücünü keserek yapın.

Tam olarak anlamadım ama, ilk olarak Bios pilini bir saat çıkarın dışarıda bekletin
gücü kesmeyi unutmayın olmazsa jumper yardımıyla sıfırlayın yine bunu gücünü keserek yapın.
Tamamdır şimdi deneyeceğiz teşekkürler.
Bios pilini 1 saat beklettik ve taktık, fakat hala masaüstüne erişemiyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı