Çözüldü Bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Can1333

Hectopat
Bilgisayar hafif darbelerde sarsıntıda donuyor. Bugün 5.oluşu. Kapattım açtım görüntü gelmedi. Anakart VGA ışığı yandı. 5.sistemi açışım da boot ışığı yanmaya başladı. BIOS menüsüne atmaya başladı. Her açılışta atıyor. Ne yapmalıyım? Kartı daha bugün sabah aldım.

Çözüm
Güç kaynağı, kartın minimum gereksinimini karşılıyor. O zaman bu durumda kart sıkıntılı diyebiliriz.

UEFI'dan CFU(tam hatırlamıyırum) ya çektim düzeldi hocam.

Sallantıda sistemin düzelmeyecek şekilde donması kafamı karıştırıyor. Sallantıda ekran kartını etkisiz hale getirecek bir parçası var mı? Ya da öyle sorunları? Temassızlık mı var onu da bilmiyorum.
Sallantıda olsa olsa HDD sıkıntı çıkarabilir, onun harici ekran kartı durduk yere sıkıntı çıkarmaması gerekiyor yerine oturmuş ise sağlamca.
Arama menüsünden "msinfo" girip "BIOS modu" değerinde yazıyor, UEFI veya Legacy olduğu.
Bundan önce hangi kartı kullanıyordunuz?

Sizinle benzer açılmama sorunu yaşayan insanları araştırıp baktım da, kimse CSM açık şekilde kullanmak dışında bir çözüm bulamamış. Sürücüleri yükledikten sonra yük altında da sıkıntı çıkarmıyorsa bir sıkıntı olmaz gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Sizinle benzer açılmıyor yaşayan insanları araştırıp baktım da, kimse CSM kapalı şekilde kullanmak dışında bir çözüm bulamamış. Sürücüleri yükledikten sonra yük altında da sıkıntı çıkarmıyorsa bir sıkıntı olmaz gibi gözüküyor.

Futmarka soktum 45dk 1080p 4MSAA. 40FPS sabit sıcaklık 78derece fan%84. mersindeyim sabah sıcağında testi yaptım. İyi midir?

**8xmsaa

Mevcuttaki ayar için bir şey diyemem ama FurMark 1080p Preset'inde 8000-9000 arası skor almanız gerekiyor. Şu 60 saniyelik olan ayar.

Kullanım sırasında da arada bir sıcaklıklara göz kulak olun. Çok ısınırsa ona göre bir şeyler yaparız.

Tamamdır hocam yapim

Mevcuttaki ayar için bir şey diyemem ama FurMark 1080p Preset'inde 8000-9000 arası skor almanız gerekiyor. Şu 60 saniyelik olan ayar.

Kullanım sırasında da arada bir sıcaklıklara göz kulak olun. Çok ısınırsa ona göre bir şeyler yaparız.
11600aldı sıcaklık 67 fan 76

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı