Bilgisayar açılırken BIOS'a giriyor

MisakiLqrd

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
RAM
T Force 16 GB Ram
SSD veya HDD modeli
512 Adata M2 SSD
Ekran kartı
GTX 1660
Anakart
H510M
İşlemci
i3 10105F
MSI anakartli bilgisayar 1 saat önce sorunsuz çalışıyordu şu an BIOS'a giriyor her açıldığında çıkamıyorum kapatıyorum acıyorum düzelmiyor yardim edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan çıkarak OS'yi kullanabiliyorsun değil mi?

Eğer öyle ise BIOS sürümünüz güncel mi öğrenin arama çubuğuna dxdiag yazıp görebilirsiniz. Anakartınızla uyumlu BIOS sürümünü MSI'ın sitesinden bulun orada gelen son güncellemenin tarihi yazar eğer sizde mevcut olan sürüm eski ise yeni BIOS dosyasını bir USB Belleğe indirip BIOS güncelleyin. Technopat'ın BIOS güncelleme rehberini izleyebilirsin.

Son düzenleme:
BIOS'tan çıkarak OS'yi kullanabiliyorsun değil mi?

Eğer öyle ise BIOS sürümünüz güncel mi öğrenin arama çubuğuna dxdiag yazıp görebilirsiniz. Anakartınızla uyumlu BIOS sürümünü MSI'ın sitesinden bulun orada gelen son güncellemenin tarihi yazar eğer sizde mevcut olan sürüm eski ise yeni BIOS dosyasını bir USB Belleğe indirip BIOS güncelleyin. Technopat'ın BIOS güncelleme rehberini izleyebilirsin.
OS ne oluyor

Anlıyorum, bilgisayar BIOS ekranına geldiğinde yanılmıyorsam MSI BIOS'larda sağ üstte BIOS Date yazıyordu, oradaki tarihi ve anakartının modelini söylersen yardımcı olabilirim. Sağ üstte değilse ana ekranı incele biraz bir yerde yazıyor olmalı. Bunun gibi:
1691619331677.png

Anlıyorum, bilgisayar BIOS ekranına geldiğinde yanılmıyorsam MSI BIOS'larda sağ üstte BIOS Date yazıyordu, oradaki tarihi ve anakartının modelini söylersen yardımcı olabilirim. Sağ üstte değilse ana ekranı incele biraz bir yerde yazıyor olmalı. Bunun gibi:
Eki Görüntüle 1896722
Var evet 9 ay once güncellenmis en son bakın bilgisayar yeni ve soyle bir sıkıntı var format atmaya calısırken usb'den windows donme simgesi geliyor 1 saat bekledim gitmiyor kafayı yiyecegim.

Var evet 9 ay once güncellenmis en son bakın bilgisayar yeni ve soyle bir sıkıntı var format atmaya calısırken USB'den Windows donme simgesi geliyor 1 saat bekledim gitmiyor kafayı yiyecegim.

BIOS güncel değilse güncelleyin ondan sonra format deneyin, mümkünse exFAT formatında 8 GB'lik bir bellekle, zaten 8 GB'den büyükse bellek exFAT olmaz ancak Rufus'tan belleği bicimlendirerek largefat yaparsınız ve BIOS guncellersiniz, formatlamadan önce güncelleyin. BIOS'un nasıl guncellenecegini bilmiyorsan Technopat'ij rehberini izleyebilirsin.

BIOS güncel değilse güncelleyin ondan sonra format deneyin, mümkünse exFAT formatında 8 GB'lik bir bellekle, zaten 8 GB'den büyükse bellek exFAT olmaz ancak Rufus'tan belleği bicimlendirerek largefat yaparsınız ve BIOS guncellersiniz, formatlamadan önce güncelleyin. BIOS'un nasıl guncellenecegini bilmiyorsan Technopat'ij rehberini izleyebilirsin.
anladım kardeşim bide secure boot kapattık biostan sonrasında bunlar çıktı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230810_105707_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230810_105707_WhatsApp.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20230810_105712_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230810_105712_WhatsApp.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı