Bilgisayar açılırken ekranda karıncalanmalar oluyor

Saldiray00

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım açıyorum bip sesi geliyor sonra Windows ekranı geliyor ve sonra karşıma oturum geleceğine karıncalı bir görüntü geliyor. 4-5 saniye sonra ekran kararıyor ve bilgisayarım tekrar başlıyor sonra yine aynı. Ve Windows düzgün olarak başlatılmadı kısmı geliyor oradan güvenli mod açıyorum ve bu sefer karıncalı görüntü gelmeden açılıyor bilgisayarım ama güvenli modda. Bu sorun daha önce de oldu bilgisayar kendi kendini bir şekilde düzgün açıyor ama defalarca o karıncalı görüntü geliyor. Sizce nereden kaynaklı bu durum?

20210731_205937.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart: M4N68T-M v2.
Ekran kartı: MSI Radeon RX550.
İşlemci: AMD Phenom II X4 975 Processor.
RAM: 8 GB.
SSD: Kioxia 220 GB.
İşletim sistemi: X64 Windows 10.
Monitör: 18.5 W LED monitör 9812 50-60 Hz 100-240 Watt Casper
Monitör hazır aldığım bilgisayarın monitörü. 10 yıldan fazladır kullanıyorum.
Laptop değil mi fotoğraftaki?
Hayır, masaüstü.

İşlemci veya monitör ile alakalı olabilir mi?
Hiç bir fikrim yok. Şuan güvenli moddayım, sorun yok. Ama güvenli modda hiç bir şey yapamıyorum anlayacağın üzere. Acaba anakart, ekran kartını besleyemiyor olabilir mi? Böylelikle ekran kartı görüntü veremiyor monitöre?

Hiçbir fikrim yok. Şu an güvenli moddayım, sorun yok. Ama güvenli modda hiçbir şey yapamıyorum anlayacağın üzere. Acaba anakart, ekran kartını besleyemiyor olabilir mi? Böylelikle ekran kartı görüntü veremiyor monitöre?

Hmm ben bir arkadaşlara sorayım Discord var mı belki bilen birini bulurum belki size oradan haber veririm.

Hiçbir fikrim yok. Şu an güvenli moddayım, sorun yok. Ama güvenli modda hiçbir şey yapamıyorum anlayacağın üzere. Acaba anakart, ekran kartını besleyemiyor olabilir mi? Böylelikle ekran kartı görüntü veremiyor monitöre?

Karıncalanma ve yeniden başlatma diyorsunuz yani hem monitör hem de Windows veya başka bir şey ile alakalı olabilir.

Hmm ben bir arkadaşlara sorayım Discord var mı belki bilen birini bulurum belki size oradan haber veririm.

Karıncalanma ve yeniden başlatma diyorsunuz yani hem monitör hem de Windows veya başka bir şey ile alakalı olabilir.

Arkadaş yeni ekran kartı şart diyor güvenin Apple teknik servisinde çalışıyor ve her gün en az 2 tane o arıza geliyormuş.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Discord yok ama hemen bir tane oluşturuyorum. Saldıray#9987 Kullanıcı adım bu, tekrar teşekkür ederim.

Arkadaş ekran kartı diyor yarın yazarım tekrar, yeni ekran kartı lazımmış direkt.
Ekran kartını yeni aldım. Yeni ürün ve hiç zorlamadım, onda sorun olması biraz zor değil mi sence de?

Arkadaş yeni ekran kartı şart diyor güvenin Apple teknik servisinde çalışıyor ve her gün en az 2 tane o arıza geliyormuş.
Dostum, dediğin gibi. Sorun ekran kartında. Eski bir ekran kartımı taktım, direk açıldı. O karıncalı görüntü gelmedi. Peki ben şimdi bu ekran kartını ne yapacağım? Daha kutusu duruyor, garantisi duruyor, servisine götürsem kullanıcı hatası diyecekler, karttan daha fazla para isteyecekler. Kart şuan daha fazla piyasa da.

Son düzenleme:
Dostum, dediğin gibi. Sorun ekran kartında. Eski bir ekran kartımı taktım, direk açıldı. O karıncalı görüntü gelmedi. Peki ben şimdi bu ekran kartını ne yapacağım? Daha kutusu duruyor, garantisi duruyor, servisine götürsem kullanıcı hatası diyecekler, karttan daha fazla para isteyecekler. Kart şu an daha fazla piyasa da.

Ekran kartını ilk aldığında da böyle miydi?
Çok teşekkür ederim. Discord yok ama hemen bir tane oluşturuyorum. Saldıray#9987 kullanıcı adım bu, tekrar teşekkür ederim.

Ekran kartını yeni aldım. Yeni ürün ve hiç zorlamadım, onda sorun olması biraz zor değil mi sence de?

Dostum, dediğin gibi. Sorun ekran kartında. Eski bir ekran kartımı taktım, direk açıldı. O karıncalı görüntü gelmedi. Peki ben şimdi bu ekran kartını ne yapacağım? Daha kutusu duruyor, garantisi duruyor, servisine götürsem kullanıcı hatası diyecekler, karttan daha fazla para isteyecekler. Kart şu an daha fazla piyasa da.

Peki ekran kartı darboğaz yapıyor olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı