Bilgisayar açılırken "fTPM/PSP NV corrupted or changed" hatası

Berkay kya

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığım bilgisayarımın daha önce yeni sahibi GPU ve CPU'sunu değiştirmiş ve şu anda PC'yi açtığım zaman yeni CPU yüklendi falan diyor. Sebebi nedir?

16872812952467205011952676515193.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
fTPM açıkken CPU değiştirildiğinde bunun çıkması çok normal. Eğer BitLocker ile herhangi bir şey şifrelemiyorsan Y'ye basıp geç, zaten tahminimce şu an işletim sistemi bile yüklü değil.

Y'ye basınca sistem kapanıp geri açılacak, açıldığında da her şey olması gerektiği gibi çalışacak.

fTPM açıkken CPU değiştirildiğinde bunun çıkması çok normal. Eğer BitLocker ile herhangi bir şey şifrelemiyorsan Y'ye basıp geç, zaten tahminimce şu an işletim sistemi bile yüklü değil.

Y'ye basınca sistem kapanıp geri açılacak, açıldığında da her şey olması gerektiği gibi çalışacak.

Abi PC'yi daha önceden açtım 3-4 haftalık PC ikinci el aldimhatta Forza yükleyip oynadım bile bir de açılma ekranına atıp buraya atıyor y tuşuna basınca bir şey olmuyor.

@Berkay kya Tam olarak hangi tarihte aldın ve ne zaman PC'yi açtın?

Durduk yere bu mesajı vermez PC. İşlemcisi değiştirildikten sonra ilk defa PC'yi açtığında bu mesaj gelir. Ayrıca Y'ye bastığında nasıl bir şey olmuyor? Klavyenin takılı olup düzgün çalıştığına emin misin?

@Berkay kya tam olarak hangi tarihte aldın ve ne zaman PC'yi açtın?

Durduk yere bu mesajı vermez PC. İşlemcisi değiştirildikten sonra ilk defa PC'yi açtığında bu mesaj gelir. Ayrıca Y'ye bastığında nasıl bir şey olmuyor? Klavyenin takılı olup düzgün çalıştığına emin misin?

Eminim hocam kapatıp açıyorum bip diye bir ses geliyor sonra n tuşuna basınca açılıyor ama y ye basıyorum hiçbir şey olmuyor PC'yi ikinci el aldım önceki sahibi işlemci ve ekran kartını değiştirmiş doğrudur.

Eminim hocam kapatıp açıyorum bip diye bir ses geliyor sonra n tuşuna basınca açılıyor ama y ye basıyorum hiçbir şey olmuyor PC'yi ikinci el aldım önceki sahibi işlemci ve ekran kartını değiştirmiş doğrudur.
Valla çok garip. Her PC'yi açısında bunu gören birini görmedim.

BIOS güncellemeyi dene. Ayrıca BIOS pili yerinde mi kontrol et. Olmadı kendin yapabiliyorsan CPU'yu bir tak-çıkar yapmayı dene. Çözerse çözer, çözmezse bilemiyorum valla.

Vallahi çok garip. Her PC'yi açısında bunu gören birini görmedim.

BIOS güncellemeyi dene. Ayrıca BIOS pili yerinde mi kontrol et. Olmadı kendin yapabiliyorsan CPU'yu bir tak-çıkar yapmayı dene. Çözerse çözer, çözmezse bilemiyorum vallahi.

Kanka denerim çıkarabilirim kendim o kadarını biliyorum olmazsa bakalım.

Geri
Yukarı