Bilgisayar Açılırken Gelen Pembe Ekran

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar yeni bilgisayarımda windows logosu görünürken, ekranda kırılmalar oluyor ,daha sonrada yarım saniye kadar tamamı pembe bir ekran geliyor ve sonra bilgisayar açılıyor.Bu sorun bilgisayara herhangi bir zarar verebilirmi ? Yada bir hatayı gösterirmi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ekran kartında bir defo veya tam oturmama gibi bir durum yoksa (defo ihtimalini sayma bile derim ama ne olur ne olmaz) kablodan olabilir. Bende de DVI kablosunun dişlerinden biri bükülmüştü, tam oturmuyordu. Ben de pense yardımıyla düzelttim. Arada gene ufak renk kaymaları temassızlıklar oluyo. Aslında başka kablom var ama kasamın olduğu yer çok sıkışık, üşeniyorum.

Sen başka bir kabloyla dene, olmassa ekran kartı tam oturmuş mu bir daha kontrol et. O da olmazsa içim rahat etmiyor dersen servise yollayabilirsin. Monitördeki girişleri de kontrol etmeyi unutma yani sıkılığından iyice emin ol.
Ya tekrar baktımda teorim çok saçma benim. Çünkü bu rutin olan bir şey sonuçta temassızlıktan olsa her defasında olmazdı ^^

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda herhangi bir sıkıntı yok yada Windows üzerinde olmuyor, genelde elektrik düğmeler açılıp kapandığında (içeri odada) kırılmalar oluyor.Akımla alakalı olabilir.

Ben videoda en ufak bir sorun bile göremedim. Zaten Windows açılırken ekran kartının sistemle iletişi kurmasını sağlayan sys sürücüsü mount edildiği için bu tür olaylar gayet normal. Hatta hoparlörü açarsan cızırtı sesi de duyarsın çünkü bu esnada da ses kartı devreye giriyordur.

Peki bu sorunun güç kaynağındamı yoksa başka bir şeydenmi olduğunu nasıl anlarız ? Örneğin akım düşüyor yada çıkıyorsa anlamamızın bir yolu varmıdır ?

HighPower 650 Watt ise bir sorun olmaz. 80 Plus sertifikalı olması lazım PSU'nun bildiğim kadarıyla. Dediğim gibi sürücüdendir. Benim de başıma geldi... Sorun teşkil etmez...

Evet 80 Plus sertifikalı. Anladım biraz daha sürücelerle vakit geçirmem gerekecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı