Bilgisayar Açılırken Gelen Ses

Perceival

Megapat
Dostlar, sistemim 4 aylık. Her şey güncel. Ekran kartım RX590. Kullandığım sürüm 20.1.4. Bilgisayarı açarken yoğun rüzgar tarzı bir ses geliyor bunu sebebi nedir? Sesi tarif edemiyorum. Videolu bir şekilde buraya bırakabilirim.

Bilgisayar açılırken kasa fanları ve ekran kartı fanları normalden yüksek devirde dönebilir. Bunun haricinde, sabit disk yani HDD varsa, diskin ilk dönüş sesi de olabilir. Ses veya video kaydı ile netleştirebiliriz.

@Asım Demir Sesi tam tarif edemiyorum ama vuff diye bir ses geliyor ve çok kısa, 5 saniye sürüyor. Aynı sesi bir kaç kere farklı şekilde duydum. Bir keresinde yanlışlıkla klavyem de ki uyku tuşuna basıp bilgisayar kendini uykuya alırken rastgele bir tuşa basmıştım ve aniden çok şiddetli, tarif ettiğim ses gelmişti.

Normal o ses benim bilgisayarım da kapanır ve açılırken geliyor fanlardan gelen ses o bir sıkıntı yok yani korkulacak.

Bilgisayar ilk açıldığında genelde fanlar felan hep yüksek devirde dönmeye başlar 3-4 saniye sonra normale döner. Teyzemin 10 yıllık bilgisayarında da aynı durum vardı, yeni sistemimde de aynı durum var. Sistem ilk açıldığında HDD'den de ses geliyor o da olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı