Çözüldü Bilgisayar açılırken GPU fanları dönüyor ama bir süre sonra dönmeyi bırakıyor ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SHOCK00

Hectopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde ikinci el bir RX 570 aldım dün çalışıyordu ama bugün sistemi açmaya çalıştığımda görüntü gelmedi. Bilgisayarı açınca dönüyor ancak bir süre sonra duruyor ve görüntü gelmiyor ardından işlemcinin ekran kartını kullanarak açmayı başardım ekran kartına fanları da çalışıyordu. Ardından onboard üzerindeki VGA'yı söküp çeviriciye taktım ve HDMI ekran kartına taktım yine görüntü gelmedi.

Çözüm
Yapamaz, özellikle kart tamiri yapan yerler var, önce bu kartı başka sistemde deneyin.

Pekala teşekkürler.

@Marix @Peganeo sorunu halletim aygıt yöneticisinde gizli aygıtları gösterip RX 570'i buldum sağtıklayıp cihazı kaldır seçeneğine bastım ardından HDMI kablosunu ekran kartına taktım ve sistemi yeniden başlattım açıldı tüm mesajlarınız ve yardınız için teşekkürler.
Siz bu ayarlarla boşa uğraşmayın, kartınız aygıt yönetisinde görünmediği sürece yaptığınız hiçbir şey işe yaramaz, BIOS da yazdıramazsınız, önce sistemde kartın görünmesi lazım.
Bİr video izledim yaptım ama kart adı ve rengi soluk görünüyor işlemcinin kartı düzgün

İlk yöntemi denedim ama Secure Boot dizininde platform key state unloaded olarak görünüyor bu yüzden de CSM de legacy only seçeneğinin olmadığını düşünüyorum.

CSM de legacyleri legacy only yapmak için platform key State'in loaded olması mı gerekiyor. Öyle ise nasıl yaparım?

Asında open.
*Both Legacy OpROM first* deneyin fakat sizin dediğinize göre aygıt yöneticisinde görünmüyor kart. Bu ekran kartının farklı bir problemi olabileceğine işaret.

Siz bu ayarlarla boşa uğraşmayın, kartınız aygıt yönetisinde görünmediği sürece yaptığınız hiçbir şey işe yaramaz, BIOS da yazdıramazsınız, önce sistemde kartın görünmesi lazım.

Eğer kart sorunluysa nerede tamir ettirebileceğimi biliyor musunuz herhangi bir bilgisayarcı yapamaz diye düşünüyorum.

Yapamaz, özellikle kart tamiri yapan yerler var, önce bu kartı başka sistemde deneyin.

Pekala teşekkürler.

@Marix @Peganeo sorunu halletim aygıt yöneticisinde gizli aygıtları gösterip RX 570'i buldum sağtıklayıp cihazı kaldır seçeneğine bastım ardından HDMI kablosunu ekran kartına taktım ve sistemi yeniden başlattım açıldı tüm mesajlarınız ve yardınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı