Bilgisayar açılırken güç gidip geliyor

coneraxx

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Güç tuşuna bastıktan 2 saniye sonra kasanın tüm elektriği gidiyor fanlar ışıklar vs. çalışmıyor. Hiçbir işlem yapılmadan 5 saniye sonra otomatik açılıyor ve sınırsız şekilde kullanılabiliyor. Bilgisayarıma ikinci bir SSD taktıktan sonra sorun çıkmaya başladı. Forumdaki diğer konuları inceledim ama sonuç alamadım.

Denediğim yöntemler:
SSD'yi tekrar söküp taktım, tam oturduğuna ve başka noktalara temas etmediğine dikkat ettim.
Gücü kapatım güç tuşuna 10-15 saniye basılı tutup bilgisayarı açtım.
BIOS son sürümde, donanım bazında bir sorun olduğunu düşünüyorum ama fikirlere açığım.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç yetmiyor olabilir. Güç kaynağını ve sistemdeki tüm parçaları paylaşabilirsiniz istersiniz.

Merhabalar,

Güç tuşuna bastıktan 2 saniye sonra kasanın tüm elektriği gidiyor fanlar ışıklar vs. çalışmıyor. Hiçbir işlem yapılmadan 5 saniye sonra otomatik açılıyor ve sınırsız şekilde kullanılabiliyor. Bilgisayarıma ikinci bir SSD taktıktan sonra sorun çıkmaya başladı. Forumdaki diğer konuları inceledim ama sonuç alamadım.

Denediğim yöntemler:
SSD'yi tekrar söküp taktım, tam oturduğuna ve başka noktalara temas etmediğine dikkat ettim.
Gücü kapatım güç tuşuna 10-15 saniye basılı tutup bilgisayarı açtım.
BIOS son sürümde, donanım bazında bir sorun olduğunu düşünüyorum ama fikirlere açığım.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Güç kaynağı ve sisteminiz tam olarak nedir?

Hocam SSD'yi söküp bir de o şekilde kullanımda deneyin yine aynı şeyi yapar ise güç kaynağında sorun vardır. Eğer yapmaz ise muhtemelen güç kaynağı yetmiyordur.

9958F0F8-930B-441D-92F7-22DB8A48301E.jpeg

Sistem özellikleri ve PSU modeli nedir?

Aynı sorun, işlemci soğutucusunu değiştirip, işlemci hızını 2.00 GHz'den 3.0 GHz'e çıkardığımdan beri bende de var. Xeon E5450 işlemci idi. PSU kaçlık bilmiyorum. Ama PSU ile alakalı olsa yük altında tekrar kapanırdı PC.

Merhaba arkadaşlar çok özür dilerim anca bakabildim konuya. Sorunun Psu kaynaklı olduğunu düşünmüyorum biraz araştırdığımda sorunun genelde Asus anakart kullanan kullanıcılarda olduğunu gördüm. Bios erp seçeneğini kapat gibi çözümler vardı deneyip yazarım son durumu. Sistem özellikleri aşağıdaki şekildedir.

1644332931541.png

Yeni konular

Geri
Yukarı