Bilgisayar açılırken HDD onarım ekranı

AliKaan0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, PC'ye SSD almıştım. 1-2 hafta kullandım ama eski HDD'de fotoğraflarımın kaldığını hatırladım. PC'ye HDD'yi taktım ve PC açıldı ama çok kastı falan. Sonra kapattım kasıyor diye. Yeniden açılırken HDD onarılıyor dedi, sonra yeniden açılmaya başladı. Windows 8 amblemini gördüm ve ekran karardı; açık gibi görünüyor ama ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım bilen var mı? (SSD ve Windows 10)

HDD'yi bir yere vurmuş olabilir misiniz?
Hayır abimin masaüstünde hafıza amaçlı kullanmak için taktı ama win8 yüklü olduğundan işe yaramadı
Hayır abimin masaüstünde hafıza amaçlı kullanmak için taktı ama win8 yüklü olduğundan işe yaramadı
Zaten bi ilk başta tamamen açılmıştı kasıyor diye kapatıp yeniden açtığımda olan oldu

Kapatırken aniden kapatırsanız ani güç kesintisinden dolayı HDD kafası diske zarar verir. PC yüksek ihtimal CHKDSK yapmıştır şu anda yapmanız gereken fotoğrafları bir an önce kurtarıp diski kenara koymak. Eğer disk açılmıyorsa veri kurtarma programları var onları kullanabilirsiniz bu işlemler çok uzun sürüyor sabırlı olmalısınız.
Eğer diskte işletim sistemi yüklüyse bilgisayarın ana diskini yani bozuk olan diski değil de normal diski boot edin. Sonra bozuk olan diskten verileri bilgisayara aktarın.

Kapatırken aniden kapatırsanız ani güç kesintisinden dolayı HDD kafası diske zarar verir. PC yüksek ihtimal CHKDSK yapmıştır şu anda yapmanız gereken fotoğrafları bir an önce kurtarıp diski kenara koymak. Eğer disk açılmıyorsa veri kurtarma programları var onları kullanabilirsiniz bu işlemler çok uzun sürüyor sabırlı olmalısınız.
Eğer diskte işletim sistemi yüklüyse bilgisayarın ana diskini yani bozuk olan diski değil de normal diski boot edin. Sonra bozuk olan diskten verileri bilgisayara aktarın.
Ha evet ani güç kesintisi oldu. HDD ekran gelmiyor.SSD de bir sıkıntı yok. Ama PC laptop olduğu için elim kolum bağlı. Başka PC bulunca uygulayacağım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı