Bilgisayar açılırken internet geç geliyor

ghanistaken

Picopat
Başlıkta da yazdığım gibi Ethernet ile bağlı olduğum bilgisayarımı ilk açtığımda internet simgesinin gelmesi 1-2 dakikayı buluyor. O simge gelene kadar internet olmuyor bir çözüm var mıdır? Ve virüs falan değildir umarım. Bazı forumlarda virüs olabilir denmiş çünkü.
ESET endpoint kullanıyorum. Ryzen 7 işlemci. GTX 1660 Super. 16 GB RAM var. Anakart ise MSI B450M A Pro Max. LAN sürücülerim de güncel.
Bilgisayarıma format attıktan sonra oldu acaba bir ayar mı değişti?

Driverlar güncel mi? Laptopta wifi adaptörümün sürücüsü güncel değilken böyle bir problem yaşıyordum açıldıktan 2 3 dakika sonra wifi geliyordu. Anakartınızın ethernet driverı güncel değilse ondan kaynaklanabilir.

Başlıkta da yazdığım gibi Ethernet ile bağlı olduğum bilgisayarımı ilk açtığımda internet simgesinin gelmesi 1-2 dakikayı buluyor. O simge gelene kadar internet olmuyor bir çözüm var mıdır? Ve virüs falan değildir umarım. Bazı forumlarda virüs olabilir denmiş çünkü.
ESET endpoint kullanıyorum. Ryzen 7 işlemci. GTX 1660 Super. 16 GB RAM var. Anakart ise MSI B450M A Pro Max. LAN sürücülerim de güncel.
Bilgisayarıma format attıktan sonra oldu acaba bir ayar mı değişti?

Ethernet kablosunun hem modeme hem de PC'ye düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin başka cihazlarda deneme şansınız varsa deneyin yok ise yeni bir kablo alıp denemenizi öneririm sorun kabloda olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı