Bilgisayar açılırken kısa süreliğine yeşil ekran beliriyor

AzpheduS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Neredeyse 1 ay önce yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayar açılırken Windows karşıma gelmeden önce çok kısa bir süreliğine tamamen yeşil ekran çıkıyor ve hemen düzeliyor. Onun dışında günlük kullanımımda ekranda herhangi bir anormallik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse 1 ay önce yeni bir bilgisayar aldım. Bilgisayar açılırken Windows karşıma gelmeden önce çok kısa bir süreliğine tamamen yeşil ekran çıkıyor ve hemen düzeliyor. Onun dışında günlük kullanımımda ekranda herhangi bir anormallik yok.
Kasa ile monitör birbirine HDMI mı yoksa VGA yolu ile mi bağlı? Ayrıca bu kablolardan kullandığınızı ekran kartına mı yoksa anakarta mı taktınız ? Ne kadar fazla bilgi verirseniz o kadar yardımcı olabiliriz.

Kabloların sağlamlığından ve doğru takıldığından emin olun. Kabloları taktığınız portları kontrol edin.

HDMI ile ekran kartına bağladım. Kabloda sorun olduğunu düşünmüyorum.
Ekran kartı modeliniz nedir ?

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel sürücü yükleyin.

Monitörde sorun olduğunu sanmıyorum çünkü sadece Windows başlangıcında olduğunu söylüyorsunuz. Bu yüzden ekran kartından şüpheleniyorum.

Yeşil ekran geldiğinde fareyi oynatabiliyor musunuz ? Eğer oynatamıyorsanız mavi ekran sorunu da alıyor olabilirsiniz ve bu iki durum birbiriyle bağlantılı olabilir.

Ekran kartını uzun bir stress testine sokun ve herhangi bir hata alacak mısınız kontrol edin.

Ayrıca anakart chipsetiniz güncel değilse güncelleyin.

AMD ekran kartlarında yazılım kaynaklı bir çok sorun olabiliyor. Sürücünüzün WHQL olduğundan emin olun.

Dediğim gibi anakart chipsetini güncelleyin ve ekran kartını uzun bir stress testine sokun.

Eğer varsa minidump dosyalarını paylaşın.

Ya da temiz kurulum da çözüm olabilir. USB ile temiz kurulum denediniz mi?

Sürücüm WHQL. Minidump klasöründe sadece 1 dmp dosyası vardı. Aşağıda paylaşıyorum;

Yeni konular

Geri
Yukarı