Bilgisayar açılırken "No bootable device" hatası

Deagle762

Centipat
Daha fazla  
Selam,
Arkadaşımda Acer marka laptop var. Bugün bana mesaj attı ve bilgisayarı kullandığını ardından elektriklerin kesildiğini söyledi. Daha sonra bilgisayarı açtığında başlıktaki hatayı aldığını söyledi. BIOS'a girmesini ve oradan da "boot" kısmını SS atmasını istedim. O kısımda normalde HDD yazısının önünde birkaç yazı yazar. Fakat onda sadece "HDD: " mevcuttu ve önünde yazı vs. yoktu. (bu arada HDD yazısı en üstte seçili.) Ben de hard diskin elektrik kesintisinden dolayı zarar görmüş olabileceğini söyledim. Fakat yine de kesin emin olmak için buraya konu açmak istedim. Bir fikri olan yardımcı olabilir mi?

Sorun bu hocam. Diski görmesini sağlamak.
Dediğim çözüm işe yarayacaksa neden masrafa girsin. Denemekte fayda var.

Görünmeyen bir şeyi onaramazsınız ki. Konu sahibinin diski direkt görülmüyor. Yani onaracağı bir bootloader yok.

Sorun bu hocam. Diski görmesini sağlamak.
Dediğim çözüm işe yarayacaksa neden masrafa girsin. Denemekte fayda var.
Arkadaşım bu tür konuları pek anlamadığından ve uzakta olduğumuzdan bu yöntemi deneyemedi. Ve ayrıca BIOS HDD'yi görmediğinden de bunun pek işe yarar olduğunuda düşünmüyorum. Başka bir alternatif mevcut mu? (Ayrıca sanırım HDD ömrünü doldurdu. Yenisini almaktan başka bir çözüm görülmüyor gibi. Fakat başka alternatifler de mevcutsa çözüm olmak niyetine denemesini isterim tabii.)

Görünmeyen bir şey onarılmaz diye bir kaide yoktur hocalarım her sorun için aynı yargı yanlış. Ben çözüm sundum yorum yapmadım. Sizlerden de aynı görüşü/görüşleri bekliyorum. Bu kadar yorumsal becerilere sahip olduğunuzu bilseydim konuyu takipten çıkartırdım.

Geri
Yukarı