Bilgisayar Açılırken Recovery ''0XC000014C'' Hatası

Ramazan Duman

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım gayet normal çalışıyordu. Birkaç gün bilgisayarı açmadım. Bir işim çıktı ve bilgisayarı açmaya çalıştım. Karşıma mavi bir ekranda Recovery başlıklı bir 0XC000014C hatası çıktı. Bir süre sonra kapanıp tekrar açılıyor ve aynı hatayı tekrar alıyorum. Bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. BOOT veya BIOS menüsüne giremiyorum. Harddiski çıkarıp başka birini taktığımda çalışıyor. Çalışmayan Harddiski USB ile bağladığımda bilgilerime erişebiliyorum yani Harddisk bozuk deil, sacede içindeki işletim sistemi bozuk. Ancak USB ile bağladığım Harddiskte D ve C dosyalarının yanında Sistem Ayrıldı adında bir dosya daha geliyor. Kısaca bilgisayarım açılırken Recovery hatası alıyorum. Sorun işletim sisteminde. BIOS veya BOTT menüsüne giremiyorum ve Harddiskin içinde Sistem ayrıldı adında bir dosya daha var. Yardım eder misiniz?

HDD'deki dosyalara erişebiliyor olmanız HDD'nin sağlam olduğu anlamına gelmiyor. Boot dosyalarının olduğu kısım bozulmuş olabilir.

Her halükarda sorunu çözmek için ilk iş kurulum USB'sini takıp Bilgisayarınız Onarın seçeneğini seçtikten sonra Başlangıç Onarma özelliğini kullanmak olacaktır. Bazen bu işlemi birden çok kez yapmak gerekebilir. Bir keresinde dördüncü onarma sonrasında düzelmişti.

Sabit diskinize de bir sağlık taraması yapın. HD Tune ile Health kısmına bakabilirsiniz.

HDD'deki dosyalara erişebiliyor olmanız HDD'nin sağlam olduğu anlamına gelmiyor. Boot dosyalarının olduğu kısım bozulmuş olabilir.

Her halükarda sorunu çözmek için ilk iş kurulum USB'sini takıp Bilgisayarınız Onarın seçeneğini seçtikten sonra Başlangıç Onarma özelliğini kullanmak olacaktır. Bazen bu işlemi birden çok kez yapmak gerekebilir. Bir keresinde dördüncü onarma sonrasında düzelmişti.

Sabit diskinize de bir sağlık taraması yapın. HD Tune ile Health kısmına bakabilirsiniz.
HD Tune ile sağlık testi yaptım ve bir sorun çıkmadı. Kurulum USB sini bağladım ve onarım kısmına girdim. Onarım yapılamadı. Bilgisayarı kapatıp tekrar yapmayı deniyecektim. Bilgisayarı açtım yine aynı 0xc000014c hatası verdi ve bu sefer kurulum yerine girmedi. Birkaç kez denedim. Tamamen ulaşılamaz şuan sanırım. :)

Birde bir Harddisk durduk yere neden bozulur?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı