Bilgisayar açılırken sarı mavi ekran çıkıyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar ikinci el bir RX 460 aldım.
Sadece PC açarken ilk olarak görselde gördüğünüz renk çıkıyor ondan sonra sorunsuz olarak Windows geçiyor.
Oyunlar da falan bir problem yok.

Bu olayı ilk defa yaşıyorum.
Bir fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• 6e1f8714-f286-4e7e-a402-5e23ce68985b.jpg
    6e1f8714-f286-4e7e-a402-5e23ce68985b.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 65
Belleklerde problem olabilir çip problemi olabilir. Sorunu BIOS aşamasında yaşıyorsanız genelde donanım kaynaklıdır. Başka bir anakartta deneme şansınız var ise bir deneyin derim yok ise hiç riske atmadan iade etmenizi öneririm.

Windows'a temiz kurulum yapmayı deneyebilirsiniz, belki Windows hatası olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp, sfc/scannow yazar mısınız?
Değişen bir şey olmadı.
Cmd denedim aynı.
Eski diski çıkarıp boş bir disk taktım daha format atmadan aynı şey çıktı.
Ya kartın kendi biosunda yada fiziksel bir hasarı var gibime geliyor.
Ama nedense windows geldikten sonra hiç bir şekilde problem çıkmıyor.
Farklı anakart ve işlemcide denediğimde sorun ortadan kalktı.
Eski anakart ve işlemcide aslında problem yoktu ilginç şekilde sadece rx 460'ta bunu yapıyordu.

Son düzenleme:
Dostlar ikinci el bir RX 460 aldım.
Sadece PC açarken ilk olarak görselde gördüğünüz renk çıkıyor ondan sonra sorunsuz olarak Windows geçiyor.
Oyunlar da falan bir problem yok.

Bu olayı ilk defa yaşıyorum.
Bir fikri olan var mı?
Kardeşim bu konuya acil cevap ver lütfen aynı renkler ve aynı sorunu bende yaşıyorum kartım rx460. Yalnız bu sorunu kartı yeni bir anakartta denediğim zaman (b660m-k) veriyor eski anakartlarda olmuyor birde windows normal açılıp oyunlarda furmarkda sistem gayet iyi çalışyor sadece dediğim anakartta açılırken bu renkler çıkıyor sen çözüm buldunmu naptın

Kardeşim bu konuya acil cevap ver lütfen aynı renkler ve aynı sorunu bende yaşıyorum kartım rx460. Yalnız bu sorunu kartı yeni bir anakartta denediğim zaman (b660m-k) veriyor eski anakartlarda olmuyor birde windows normal açılıp oyunlarda furmarkda sistem gayet iyi çalışyor sadece dediğim anakartta açılırken bu renkler çıkıyor sen çözüm buldunmu naptın
Eğer yanlışım yoksa bazı anakartlar'da bu durum oluyor.
Panik yapmanıza gerek yok. Sebebi tam olarak bilinmiyor.

Eğer yanlışım yoksa bazı Anakartlar'da bu durum oluyor.
Panik yapmanıza gerek yok. Sebebi tam olarak bilinmiyor.

Saolasın bazıları çipset bozuk fırınlanması falan gerekiyor demiş forumlarda ama oyunlarda vs. hiçbir şey yok FurMark'da her şey düzgün galiba dediğin gibi anakartların ekran kartı ile ilgili uyumu ile ilgili olmalı cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Saolasın bazıları çipset bozuk fırınlanması falan gerekiyor demiş forumlarda ama oyunlarda vs. hiçbir şey yok FurMark'da her şey düzgün galiba dediğin gibi anakartların ekran kartı ile ilgili uyumu ile ilgili olmalı cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Ya yok abartmışlar. Kartta performans anlamında en ufak bir problem yok. Cip ısıtma olayı felan bu tür sorunlar için değil içini rahat tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı