Çözüldü Bilgisayar açılırken siyah ekran oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

0verlord23

Decapat
Selam herkese bugün bilgisayarda oyun indirirken bir yandan Dying Light'ı açtım çözünürlüğü normal masaüstü çözünürlüğüne çekip lavaboya gidip gelmemle monitorun siyah ekran olması bir oldu bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra devam etti fakat söyle bir sorun var monitoru kapatıp açınca 1 saniyeliğine ekran gidiyor ve siyahlaşıyor siyahlaştığı zaman sanki parlaklık %5 miş gibi görünüyor monitore yaklaştığım zaman ekranı az da olsa görebiliyorum ne yapmalıyım acaba monitor kablosuyla mı alakalı yoksa ekran kartıyla mı?

Çözüm
Evet sorun monitorde VGA kablosuyla kasayı televizyona bağladım görüntü geliyor sorunsuz bir şekilde dediğiniz gibi monitorle alakalı sorun monitoru nasıl yaptırabilirim?

Televizyon tamiri yapayım yerler var, oraya gidersen o arka aydınlatmayı cüzi miktarlara tamir ettirebilirsiniz.
Başka bir monitörde aynı sorun yoksa yüksek ihtimal monitörünün arka aydınlatması arızalı olabilir. Ekran siyahken telefonun flaşıyla ekrana yaklaş ve yakından bak. Görüntü var ve her şey yolunda gözüküyorsa arka aydınlatma tesisatına göz atmak gerekiyor. Dediğim gibi, ekran kartı ya da yazılım kaynaklı olup olmadığını en azından televizyona bağlayarak test et.

Başka bir monitörde aynı sorun yoksa yüksek ihtimal monitörünün arka aydınlatması arızalı olabilir. Ekran siyahken telefonun flaşıyla ekrana yaklaş ve yakından bak. Görüntü var ve her şey yolunda gözüküyorsa arka aydınlatma tesisatına göz atmak gerekiyor. Dediğim gibi, ekran kartı ya da yazılım kaynaklı olup olmadığını en azından televizyona bağlayarak test et.

Telefonun flaşıyla yaklaştığımdada görüntü var tepesinden baktığımdada görüntü var. Bahsettiğim gibi parlaklık sanki %5 gibi geliyor. Yarın televizyonda test edeceğim.

Telefonun flaşıyla yaklaştığımdada görüntü var tepesinden baktığımdada görüntü var. Bahsettiğim gibi parlaklık sanki %5 gibi geliyor. Yarın televizyonda test edeceğim.

Sorun monitörde gibi görünüyor. Arka aydınlatma arızalı olabilir. Siz yine de iyi teyit edin.

Evet sorun monitorde VGA kablosuyla kasayı televizyona bağladım görüntü geliyor sorunsuz bir şekilde dediğiniz gibi monitorle alakalı sorun monitoru nasıl yaptırabilirim?

Televizyon tamiri yapayım yerler var, oraya gidersen o arka aydınlatmayı cüzi miktarlara tamir ettirebilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı