Bilgisayar açılırken siyah ekranda başlıyor

WinBilg

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken siyahla gri karışımı bir ekranda kalıyor. Sonra güç düğmesine basıp tekrar açtığımda düzeliyor ama bu sefer de şifreyi girdikten sonra hoş geldiniz ekranında dakikalarca bekliyorum. Öncesinde böyle değildi artık sabah kalktığımda canlı derslere griceğim zaman dahil derse 10dk geç girmek zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Gerçekten artık bu durum canımı çok sıkmaya başladı. Geçen de buna benzer konu açtım ama 2 kişi yanıt verdi HDD'de dıkıntı olabilir diye. Ama çözüm önerisi sunmadılar. Bu arada bilgi vermek isterim 2-3 gün önce açılırken metadata diye bir ekran geldi. Sonra kapandı ekran. Yardımlarınızı bekliyorum :D

HDD'ye bir tarama testi yaptınız mı? Yapmadıysanız https://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe şu linkteki programdan bir tarama yaparsanız HDD'de sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

1618905744059.png

HDD'nin test süresi depolama boyutuna ve okuma yazma hızına göre değişebilir. Ben 1 TB'lık HDD'yi ortalama 160mb/s hızla okuttuğumda 2 saat sürmüştü.

Kaspersky ile bilgisayarı komple taratmanı tavsiye ederim 2. olarak görev yöneticinde başlangıçta çalışacak uygulamaların işine yaramayanları kapat onlarda geç açılmasına etki eder.

HDD'ye bir tarama testi yaptınız mı? Yapmadıysanız https://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe şu linkteki programdan bir tarama yaparsanız HDD'de sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 983239

HDD'nin test süresi depolama boyutuna ve okuma yazma hızına göre değişebilir. Ben 1 TB'lık HDD'yi ortalama 160mb/s hızla okuttuğumda 2 saat sürmüştü.

Bende de 1 TB HDD var aynı sonuç mu çıkar?

Kaspersky ile bilgisayarı komple taratmanı tavsiye ederim 2. olarak görev yöneticinde başlangıçta çalışacak uygulamaların işine yaramayanları kapat onlarda geç açılmasına etki eder.

Onları zaten yaptım onlar kolay. Yardımızın için teşekkür ederim yine de.

Geri
Yukarı