Bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayarın güç tuşuna basıyorum bilgisayarın üzerindeki klavyenin tuşları yanıyor fanlar çalışmaya başlıyor ama ekrana ne bir yazı ne de herhangi bir şey gelmiyor düz siyah ekran. Resimdeki gibi. 20 dk bekledim yine de açılmadı. BIOS'u açmayı denedim ama oda olmuyor. İntarnette biraz araştırdım ama herkes Windows'u açıldıktan ve faresi ekranda gözüktükten sonra işlem yapıyor. Sanırım bilgisayar Windows'u başlatamıyor ve böyle kalıyor. Harici bir monitörlede denedim yine olmadı ve harici klavye ve fareninde ışıkları yanmıyor veya num lock ve Caps Lock ışıkları da yanmıyor. Microsoft'un bu konu hakkındaki makalesini okudum ve uyguladım ama oda işe yaramadı. Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

Not: Tüm bunlar bilgisayarı temizledikten sonra oldu ama bu işlemi en az 8-10 kere yaptım ve daha önce sorun olmamıştı.

Dosya Ekleri

• 15858398215545192273922178917809.jpg
    15858398215545192273922178917809.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 78
Büyük ihtimal ekran kartında veya ekran çipin'de sorun var.
Güvenli mod'da başlatıp ekran kartı driver'ını devre dışı bırakın sonra tekrar normal mod'da başlatmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı