Bilgisayar açılırken "USB Device over current status detected !!" hatası

CagdasBrk

Hectopat
Bilgisayarım açılırken her zaman değil ama ara sıra American Megatrends logosunun altında bu hatayı gösteriyor. En son mouse bozulduğu için değiştirdikten bir hafta sonra ortaya çıktı. Ayrıca öndeki USB portlarının tellerinde bükülme var ama önde hiçbir şey takılı değil. Arkasını bilmiyorum. Normalde eğer hep açıldığında olsaydı belki arkasına bir göz atardım lakin bu neredeyse ayda 2 kez falan oluyor. Bir restart ile tekrar Windows'a giriyor.

Bilgisayarım açılırken her zaman değil ama ara sıra American Megatrends logosunun altında bu hatayı gösteriyor. En son mouse bozulduğu için değiştirdikten bir hafta sonra ortaya çıktı. Ayrıca öndeki USB portlarının tellerinde bükülme var ama önde hiçbir şey takılı değil. Arkasını bilmiyorum. Normalde eğer hep açıldığında olsaydı belki arkasına bir göz atardım lakin bu neredeyse ayda 2 kez falan oluyor. Bir restart ile tekrar Windows'a giriyor.
Bilgisayara bağlı usb aygıtlarını çıkarıp yeniden başlatmayı dene

Merhaba, ön USB port bağlantısı takılı ise sökün. Kasada kısa devre olabilir.

Takılı değilse anakartı kasa dışına çıkartın. Bir yerde kısa devre varsa bunu ortadan kaldırmış ve sorunun kısa devreden kaynaklandığından emin olursunuz.

Anakartı kasa dışına çıkarmanıza rağmen sorun devam ediyorsa ya güç kaynağınızda bir problem, arıza vardır ya da USB portlarınızın birisinin arkasındaki koruma devresi yanmıştır.

Geri
Yukarı