Bilgisayar açılışında DSL ışığı sönüyor

harajukubarbie

Kilopat
Bilgisayarı her açtığımda modemdeki DSL ışığı sönüyor. Modem bilgisayara yakın ve Ethernet ile bağlı önceden böyle olmuyordu, son aylarda böyle olmaya başladı. Nadiren de bilgisayarı kapattıktan sonra sönmeye başladı. Neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl düzeltirim?

Ben de yaşamıştım bunu. Modemi kapatıp açtığımda düzeliyordu. Yeni bilgisayara geçtiğimde düzeldi büyük ihtimalle bilgisayarla alakalı. Sürücü yenilemek belki işe yarayabilir.

Önceden olmuyordu derken Windows 10 kullanırken olmuyordu şu an Windows 8.1 kullanıyorum ve kullanmaya başladığım günden beri bu sorun var ayrıca sadece bu değil Wi-Fi'de gitti Windows 8.1'e geçince.

Yeniden kurun derken anlamadım fabrika ayarlarına sıfırlardım ama kullanıcı adını ve şifresini bilmiyorum internetin. Ayrıca Türk Telekom modemlerinin arayüzleri kısıtlı. Baktığımda yazılım güncellemeyi göremedim.
Türk Telekom ise otomatik kuruyor kendini. Modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Eğer olmazsa bile Türk Telekom'u arayıp arayüz kurulumu yapmalarını istediğinde yapıyorlar.

Anladım tamam TT'nin modemi ise evet yazılımı da ortada olmayabilir, dediğiniz gibi kullanıcı adı ve şifreyi de bilmiyorsanız kurulum yapamazsınız. TTNET mobil yüklü olsaydı oradan kullanıcı adı şifre talep edebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı