DSL ışığı yanıp sönüyor

kerem325

Hectopat
Selam, DSL ışığı bir müddet yanıp sönüyor sonra 10 saniye kadar sönük durup tekrardan yanıp sönmeye başlıyor. Sebebi ne olabilir? Müşteri hizmetlerini arıyorum modeminizin yanında mısınız diyor.

CAT6 kabloda bir sorun görünmüyor. Ankastreye doğru şekilde bağlı. Yaklaşık 20 dakika önce oyun oynarken gitti internet.

Modemi kapatın, tüm kabloları çıkartın 5-10 dk sonra açın daha sonra kabloları düzgünce takın.

Selam, DSL ışığı bir müddet yanıp sönüyor sonra 10 saniye kadar sönük durup tekrardan yanıp sönmeye başlıyor. Sebebi ne olabilir? Müşteri hizmetlerini arıyorum modeminizin yanında mısınız diyor.

CAT6 kabloda bir sorun görünmüyor. Ankastreye doğru şekilde bağlı. Yaklaşık 20 dakika önce oyun oynarken gitti internet.

Ekleri bir kontrol edin temassızlık olabilir eğer eklerde sıkıntı yoksa yüksek ihtimalle altyapı kaynaklı.

Ekleri bir kontrol edin temassızlık olabilir eğer eklerde sıkıntı yoksa yüksek ihtimalle altyapı kaynaklı.
Modemi kapatın, tüm kabloları çıkartın 5-10 dk sonra açın daha sonra kabloları düzgünce takın.
Ekip geldi sabah sinyal takılı kalıyor ben çıkarıp takınca düzeliyor dedi bir sıkıntı olursa tekrar onları arayacağım.

Bu arada cat6 kablomun yanına 2 telli telefon kablosu bıraktı dedi ki bunun ucu (rj11) cat6 ya uygun değil olurda belki ucundan sorun çıkarsa buna ek yapıp kullanırsın dedi.

Ankastre paslanmış kablomu oradan çıkartıp yerden gelen ana kablolara bağladı bende o bağlantıya yak1 bağlayacağım daha sağlam olsun diye.

Şimdilik problem çözüldü ekipteki adam kendi numarasını verdi aynı sorun olursa arıza kaydı oluşturup 2 gün bekleme direkt beni ara ben gelirim dedi bende bi sıkıntı olursa onu ararım artık.

ISS'nize arıza kaydı bırakmanız en doğrusu olur.

Geri
Yukarı