Bilgisayar açılışındaki BIOS ekranı nasıl kaldırılır?

EFE7276

Centipat
Daha fazla  
Sistemim 3060'lı bir sistem. açılırken Gigabyte ekranı geliyor çok zaman kaybettiriyor, sürekli repairing Drive C falan yazıyor. Ben o BIOS ekranını kaldırmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS ekranı ile repairing Drive C farklı şeyler. Önce neyi sorduğunu kesinleştir. Amacın BIOS süresini azaltmak ise CSM'yi kapatacaksın. Tabi Gigabyte anakartlarda bu bazen soruna sebep olabiliyor. Sonra abe anakartımı bozdun diye bana çıkışma...

Son düzenleme:
BIOS ekranı ile repairing Drive C farklı şeyler. Önce neyi sorduğunu kesinleştir. Amacın BIOS süresini azaltmak ise CSM'yi kapatacaksın. Tabii Gigabyte anakartlarda bu bazen soruna sebep olabiliyor. Sonra abe anakartımız bozdun diye bana çıkışma...
Hocam Gigabyte anakartlar neden bu kadar sıkıntı çıkarıyor son zamanlarda? Onu açıyorsun, bunu açıyorsun, sistem boot etmiyor.

Hocam Gigabyte anakartlar neden bu kadar sıkıntı çıkarıyor son zamanlarda? Onu açıyorsun, bunu açıyorsun, sistem boot etmiyor.
Eskiden beri bazı Gigabyte anakartlar ekran kartı konusunda biraz garipti. BIOS güncel olmadığı için belli ekran kartları ile boot etmeyen Gigabyte anakarta denk gelmişliğim var CHIP'te çalışırken. BIOS güncelleyip çözmüştüm.

Yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu yaptım teşekkürler ve ardından gigabyte ekranını kapattım ama şimdide aynı sürede windows logosu çıkıyor amacım anında kilit ekranına ulaşmak
BIOS ekranı ile repairing Drive C farklı şeyler. Önce neyi sorduğunu kesinleştir. Amacın BIOS süresini azaltmak ise CSM'yi kapatacaksın. Tabi Gigabyte anakartlarda bu bazen soruna sebep olabiliyor. Sonra abe anakartımı bozdun diye bana çıkışma...
yok abi estafurullah :)

bunu yaptım teşekkürler ve ardından gigabyte ekranını kapattım ama şimdide aynı sürede windows logosu çıkıyor amacım anında kilit ekranına ulaşmak

yok abi estafurullah :)
O logoyu kaldıramıyorsunuz diye biliyorum. Windows logosu geldiği esnada bilgisayar açılmaya hazırlanıyor. Daha hızlı bir SSD alırsanız ancak bu süreyi kısaltırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı