Bilgisayar açılışta takılma sorunu

allaturca

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, eski bilgisayarımı ufak bir işte kullanacağım da. Bilgisayarın işlemcisi yandı, yeni işlemci taktım, bilgisayar açıldı, sonra ekran kartını çıkarıp taktım bir daha açılmadı. Bu ekranda takılıyor.

12277997_10204816788811859_793672045_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini tekrar soketinden çıkarıp takmayı dene. Ramlerini aynı şekilde. Tüm portları, Pci bağlantılarını kontrol et, sistem bir donanımı görmüyor.

Onur bey aynı sorunu bende yaşıyorum, çözebildinizmi acaba.
Benim anakartım Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P - İşlemcim AMD PHENOM 2 x4 955 remler ocz 2x2 1600 mhz ekran kartım 256 mb saphiare 3650, power 650 wat cooler master, 4 senedir sorunsuz kullanıyordum,
pc konusunda yeterince iyiyim dir ama böyle bir sorunla ilk defa karşılaşıyorum bir türlü çözemedim.
sizinki ile aynı ekranda kalıyor, donanımları söktüm başka donanım taktım olmadı remleri değiştirdim olmadı, gittim yeni ekran kartı aldım olmadı, biosu son sürümü ile Q FLASH dan güncelledim olmadı, biosa dahi sorunsuz giriyor, boot menüsünden istediğimi seçebiliyorum hdd , dvd rom, ama yine düzelmedi, donanımlarda bios ta ve açılış ekranında gözüküyor. o nalet ekran da gelip donup kalıyor, herşey çalışıyor gibi gözüküyor ama windows a geçiş yapmıyor. çıldıracağım, nette aramadığım yerli,yabancı site kalmadı çözüm bulamadım. siz neyaptınız. buldunuzmu, buldunuz ise ismim turgay, bilgi verebilirseniz sevinirim.
05365272516

bir değiştirmediğim anakart ileişlemci kaldı onlarada tekrar masraf yapmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı