Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

MSGADZE

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bilgisayarı açtığımda çalışıyor, işlemci fanı ve normal fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyor. Sorunu ne olabilir?(parçaları yeni birleştirdim.)
Sistem: Ryzen 3 2200G.
16 GB 8x2 RAM.
Gigabyet A320M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Bilgisayarı açtığımda çalışıyor, işlemci fanı ve normal fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyor. Sorunu ne olabilir?(parçaları yeni birleştirdim.)
16 GB 8x2 RAM.
Gigabyet A320M S2H.

İşlemci güç kablosunu doğru takıp takmadığını kontrol et. Görüntü kablosunu ekran kartına takılı mı kontrol et.

PSU'dan çıkan kabloları iyice kontrol edin işlemci güç kablosu genelde bu sıkıntıya yol açabiliyor bir de RAM'ların tam oturduğundan emin olun gerekirse tek tek takıp deneyebilirsiniz.

Genelde RAM kaynaklı olur bu problemler. Öncelikle RAM'leri çıkarıp, sağlam şekilde bastırın. Ekran kartında güç girişi varsa kablosunu takın ve monitörden gelen görüntü kablosunu anakarta değil ekran kartına takın.

16 GB 8x2 RAM.
Gigabyet A320M S2H.
Elinizde veya anakartınızda buzzer varsa ve ses çıkıyorsa söyleyin.
Anakartınızda herhangi bir bilgilendirme ledi var mı, varsa yanıyor mu?
Anakartınızın arkasına bir şey temas etmediğinden emin olun.
RAM'lerinizi çıkartıp slotlarını temizleyip tekrar takmayı deneyin.

Ekran kartı yok APU sistem işlemci güç kablosu 8 pinli ortadan 2ye ayrılabilen kablo mu?
Ekran kartı yoksa, anakarta bağlıyorsundur zaten. İşlemci güç kablosu 4 yada 8 pin olabilir, ona bakma. Kablo üzerinde yada giriş ucunda CPU yazar genelde. Karıştırmazsınız muhtemelen. Ama üstte dediğim gibi, RAM'leri bir çok defa deneyin. Çünkü çok kolay şekilde böyle bir sorun çıkarabiliyorlar ilk montajda.

Ekran kartı yoksa, anakarta bağlıyorsundur zaten. İşlemci güç kablosu 4 ya da 8 pin olabilir, ona bakma. Kablo üzerinde ya da giriş ucunda CPU yazar genelde. Karıştırmazsınız muhtemelen. Ama üstte dediğim gibi, RAM'leri birçok defa deneyin. Çünkü çok kolay şekilde böyle bir sorun çıkarabiliyorlar ilk montajda.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim iyi geceler

Geri
Yukarı