Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Feick

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı başlattığımda 3 kere yeniden başlatılıyor, daha sonra sorunsuz çalışıyor ama görüntü yok. Klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor.

Çözüm
BIOS pilini komple çıkarıp öyle çalıştırdım PC'yi sonra tekrar taktım pili sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
Çözümün bu kadar saçma ve basit olacağını düşünmedim.
Denediğim çözümler:
BIOS pilini çıkarıp taktım
RAM'leri silgi ile silip taktım
PC'yi komple sökip temizleyip taktım
Ekran kartını söküp CPU'nun ekran kartından görüntü almaya çalıştım ama durum aynı.

Sorun söyle oldu BIOS Update yaptım ama yapınca BIOS ayarlarım sıfırlandı
Benim de RAM O.C lıydı tekrar O.C lafım kaydettim ve çıktım BIOS'dan daha sonra bu sorun oluştu.

Bu denediklerinizi çıkarıp takarak çözmeniz mümkün görünmüyor. Bios pili bitmiş/oturmuyor olabilir, RAM/RAM'ler arızanlanmış olabilir, soketlerde sorun çıkmış olabilir. Bunun en iyi çözümü deneme yanılma yoludur. Çalışan ram deneyebilir, bios pilini değişebilir, monitörü farklı bir PC'de denemeyle de işe başlayabilirsiniz.

Bilgisayarı başlattığımda 3 kere yeniden başlatılıyor, daha sonra sorunsuz çalışıyor ama görüntü yok. Klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor.

Hocam anakartinizda CPU soket arızası olabilir olduğu zaman görüntü gelmeme mavi ekran gibi sorunlar veriyormuş benim sıfır aldığım bilgisayarda da görüntü alamama gibi sorunlar yaşıyordum garantiye yolladım kullanıcı hatalı dediler oysaki ki kullanamamistim bile belki de fabrika çıkışlı öyleydi sizde servise yollayın bir isterseniz.

BIOS pilini komple çıkarıp öyle çalıştırdım PC'yi sonra tekrar taktım pili sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
Çözümün bu kadar saçma ve basit olacağını düşünmedim.

Çözüm

Geri
Yukarı