Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hikennosabo

Decapat
Daha fazla  
2 3 gündür abuk sabuk arızalar çıkarıyor bana bilgisayarım, bu sefer ise kasam yere düştü 2 3 cm bir yerden ve kapandı. Açtığımda CPU over temperature diye bir hata verdi, F1 basmamı istedi bastım BIOS açıldı BIOS'dan çıktım ve PC normalce açıldı. PC açıldığında bir donma oldu donuyordu hemen kapadım açtım aynı F1 hatası, işlemciyi sçküp taktım fanı biraz oturmuyordu ve bu sefer açtığımda ekran yok. Cidden çok üzüldüm artık ne yapacağımı bilmiyorum 3 gündür uğraşıyorum.

Çözüm
190'ı bırakın 90-100'ler de bile anakart kendini korumaya alıp gücü kesiyor sizin sorununuz diskten kaynaklı değil. Gittiğiniz bilgisayarcı bir şey bilmiyor anlaşılan. Eğer 190 derece olup hiç kapanmadıysa değerleri yanlışta gösteriyor olabilir.

1643289905396.png

Core Temp değerleri bu şekilde.
Zamanla düşüyor şu an 80-85
1643298171151.png

Hallettim CPU fanı tam oturmuyordu ondanmış hepizinize teşekkür ediyorum.
MOSFET tamiri nasıl yaptırabilirim var mı tamiri. Kolay bir işlem mi? Verdiğim bilgisayarcıda yoksa bile başka bir bilgisayarcıda baktırtırım. Açıkçası şu an verdiğim bilgisayarcının cevabını merak ediyorum.

Daha önce hiç tamir ettirmedim ama pahalıdır yüksek ihtimalle. Eğer sorun MOSFET'ten kaynaklıysa ve 400-500 TL fiyat isterse yeni anakart al.

MOSFET tamiri nasıl yaptırabilirim var mı tamiri. Kolay bir işlem mi? Verdiğim bilgisayarcıda yoksa bile başka bir bilgisayarcıda baktırtırım. Açıkçası şu an verdiğim bilgisayarcının cevabını merak ediyorum.

MOSFET tamirinden anlarım. Bana yollayabilirsen yardımcı olurum

MOSFET tamirinden anlarım. Bana yollayabilirsen yardımcı olurum.

Sorun MOSFET'te çıkarsa yazarım ne kadar ücreti olur?
Umarım olumlu cevap alırsınız.

Bilgisayarcı diskin çıktığını söyledi cidden komik durum. Ama hala açarken F1 istiyor BIOS'a atıyor, CPU sıcaklık 190 gözüküyor BIOS'dan çıkıyorum Windows açılıyor. 190 derece olsa kapanmaz mıydı?

Sorun MOSFET'te çıkarsa yazarım ne kadar ücreti olur?

Bilgisayarcı diskin çıktığını söyledi cidden komik durum. Ama hala açarken F1 istiyor BIOS'a atıyor, CPU sıcaklık 190 gözüküyor BIOS'dan çıkıyorum Windows açılıyor. 190 derece olsa kapanmaz mıydı?

190'ı bırakın 90-100'ler de bile anakart kendini korumaya alıp gücü kesiyor sizin sorununuz diskten kaynaklı değil. Gittiğiniz bilgisayarcı bir şey bilmiyor anlaşılan. Eğer 190 derece olup hiç kapanmadıysa değerleri yanlışta gösteriyor olabilir.

1643289905396.png

Core Temp değerleri bu şekilde.
Zamanla düşüyor şu an 80-85
1643298171151.png

Hallettim CPU fanı tam oturmuyordu ondanmış hepizinize teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı