Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ReyuM

Hectopat
Bilgisayar açılıyor normal bir biçimde. Ekranda parlaklık oluyor sağ üstte DisplayPort yazısı geliyor bir süre sonra no Signal geliyor. Nedeni ne olabilir?

• Ekran kartım: ASUS TUF 1650.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: 2x8 16 GB 3000MHz Corsair Vengeance.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@ReyuM kasayı tamamen kapatın. Güç kaynağını da şalterinden kapatın. Sonrasında PC nin güç açma düğmesine art arda basın. Statik elektrik birikmişse böyle atabilirsin kasadan.
Hocam arkadaşımın babasına götürdüm işlemcimi ekran kartımı çıkardı. Termal macun değişimi yaptı işlemciye sonra tekrar birleştirdi ve açıldı.
@Livya Temizlerken olduğu için yazılımsal değildir diye düşünüyorum, aynı şekilde temizlerken birşeyleri kırmadıysan senden kaynaklı bir hata var muhtemelen birşeyleri yanlış yerr takmış veya tam oturtmamış olabilirsin ama herşeyi düzgün taktığından eminsen bios pilini çıkartıp 2-3 dakka bekle derim.

Bende de benzer sorun her kasayı temizleyişimde oluyor, güç düğmesine basıyorum fanlar çalışıyor, görüntü gelmiyor ve 3-5 saniye sonra kasa kapanıyor.

Kasada statik elektrik birikmiş olabilir, internetten bir bak kasa statik elektriği nasıl boşaltılır diye.

Bende 2 tane RAM takılı, tekini çıkartıp açmayı deniyorum, sonra diğer RAM ile tek takıp açmayı deniyorum. Bir kaç denemeden sonra açılıyor her seferinde. Düzgün açıldığı zaman 2 RAM'i birden takıp açıyorum. Sebebini bilmiyorum ama böyle çözülüyor benimki.

Bende de benzer sorun her kasayı temizleyişimde oluyor, güç düğmesine basıyorum fanlar çalışıyor, görüntü gelmiyor ve 3-5 saniye sonra kasa kapanıyor.

Kasada statik elektrik birikmiş olabilir, internetten bir bak kasa statik elektriği nasıl boşaltılır diye.

Bende 2 tane RAM takılı, tekini çıkartıp açmayı deniyorum, sonra diğer RAM ile tek takıp açmayı deniyorum. Bir kaç denemeden sonra açılıyor her seferinde. Düzgün açıldığı zaman 2 RAM'i birden takıp açıyorum. Sebebini bilmiyorum ama böyle çözülüyor benimki.
Açıkcası RAM ile alakalı olduğunu düşünüyorum ben internetten ram çıktığında ne olur diye baktım ve aynı oluyor ekranım.
RAM'lerini çıkarıp sarı kısımları okul silgisiyle nazikçe siler misin?

Bir RAM'imin sarı kısmında çizik var bir sıkıntı teşkil eder mi?

Ekran kartı, RAM, SSD gibi ''tak çıkar'' şeklinde anakarta oturan parçaları tek tek çıkartıp, takarken araya toz vs. sıkışmış mı diye bak. Hepsini tekrar tak, belki yerine tam oturmayan parçalar vardır, veya araya toz sıkışmıştır o yüzden tam veri alışverişi olamıyordur.

RAM'leri de üstteki arkadaşın dediği gibi, silgi ile uçtaki sarı kısımlarını yavaşça sil. Silgi tozu kalmasın üzerinde üfleyerek temizle, sonra parçaları tekrar tak.

Ayrıca çıkardığın parçaları elinde sabit bir şekilde tut, elini kaydırma veya elinle parçaların tozlarını temizleme, elin parçaya sürtündükçe statik elektrik birikiyor. Parçayı kasaya taktığında o elektrik anlık sıkıntılar çıkartabilir.

Ondandır belki. O RAM'i takmadan açmayı dene.

Olmadı hocam
Ekran kartı, RAM, SSD gibi ''tak çıkar'' şeklinde anakarta oturan parçaları tek tek çıkartıp, takarken araya toz vs. sıkışmış mı diye bak. Hepsini tekrar tak, belki yerine tam oturmayan parçalar vardır, veya araya toz sıkışmıştır o yüzden tam veri alışverişi olamıyordur.

RAM'leri de üstteki arkadaşın dediği gibi, silgi ile uçtaki sarı kısımlarını yavaşça sil. Silgi tozu kalmasın üzerinde üfleyerek temizle, sonra parçaları tekrar tak.

Ayrıca çıkardığın parçaları elinde sabit bir şekilde tut, elini kaydırma veya elinle parçaların tozlarını temizleme, elin parçaya sürtündükçe statik elektrik birikiyor. Parçayı kasaya taktığında o elektrik anlık sıkıntılar çıkartabilir.
Ekran kartının üstünde toz vardı elimle sildim hocam bir sıkıntı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı