Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Aerecky

Hectopat
Daha fazla  
Biraz önce sıvı soğutmamı söktüm temizledim ve geri taktım. Sonra bilgisayarımın düğmesine bastım ve görüntü gelmedi sonra RAM’leri söktüm ve yerini değiştirdim gelmedi. Bir RAM’i söktüm ve bir daha bastım ve düzeldi. Neden olur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce sıvı soğutmamı söktüm temizledim ve geri taktım. Sonra bilgisayarımın düğmesine bastım ve görüntü gelmedi sonra RAM’leri söktüm ve yerini değiştirdim gelmedi. Bir RAM’i söktüm ve bir daha bastım ve düzeldi. Neden olur? Teşekkürler.
RAMlerin hepsini tak. PSU'nun şartelini kapat. 10 saniye power tuşuna basılı tut. Sonra şarteli aç bilgisayarı çalıştır.

RAMlerin hepsini tak. PSU'nun şartelini kapat. 10 saniye power tuşuna basılı tut. Sonra şarteli aç bilgisayarı çalıştır.
Hocam aydınlanmak için soruyorum bu olay statik elektriği atmak için mi?

Aynısını birkaç defa neden yazdığınızı anlamadım ancak statik yüklenmiş olabilir anakartınızda. Bırakın havaya gitsin böyle durumlarda. Hatta toplar toplamaz güce takmamayı da öneriyorum. Bırakın kasa birkaç dakika temizlensin.

Aynısını birkaç defa neden yazdığınızı anlamadım ancak statik yüklenmiş olabilir anakartınızda. Bırakın havaya gitsin böyle durumlarda. Hatta toplar toplamaz güce takmamayı da öneriyorum. Bırakın kasa birkaç dakika temizlensin.
Yanlışlıkla bir kaç kere bastım özrümü kabul edin :)

Evet.

Belki ramin oksitlemniştir benimde başıma aynısı geldi ramin sari yerini silgi ile sildim oldu.

RAMları 1-3 şeklinde yada 2-4 şeklinde taktığmda CPU led kırmızı yanıyor görüntü gelmiyor 1-2 şeklinde taktığımda ise bilgisayar açılıyor ve görüntü geliyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı