Bilgisayar açılıyor ekrana görüntü gelmiyor

Fuat6161

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar PC bayağıdır açık kalıyordu sabah hiçbir şey yoktu uydum 30 dk sonra kalktım ekran görüntüsü yoktu ama PC çalışıyordu BIOS çıkardım tekrar taktım monitörü başka PC görüntü geldi sorun neden kaynaklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesin olarak bir şey söyleyemem, henüz sorunun dönüştürücüden kaynaklı olup olmadığını dahi bilmiyoruz.

Monitörle değil Ekran kartı ile ilgili bir durum, 1050ti pasif dönüştürücü ile görüntü vermez.
Ama 5 senedir o donusturucuyle kullanıyorum biri dedi statik elektrik oldu dedi artık neyse statik

Ama 5 senedir o donusturucuyle kullanıyorum biri dedi statik elektrik oldu dedi artık neyse statik
Kasanın güç kablosu takılı değilken güç tuşuna 30sn basılı tut genelde bu yöntemle kasada bulunan statik elektrik atılıyor diye biliyorum, denemekte fayda var.

Eğer Sorun Dönüştücü ise bundan emin olursan yenisini alacaksan sana önerim bu ben bi sıkıntı yaşamadım

Dosya Ekleri

• IMG_20220722_194925.jpg
    IMG_20220722_194925.jpg
    83,5 KB · Görüntüleme: 27
Kasanın güç kablosu takılı değilken güç tuşuna 30sn basılı tut genelde bu yöntemle kasada bulunan statik elektrik atılıyor diye biliyorum, denemekte fayda var.
Onuda yaptım faydası yok artık tek çare tamire götürmek olucak

Eğer Sorun Dönüştücü ise bundan emin olursan yenisini alacaksan sana önerim bu ben bi sıkıntı yaşamadım
Bumu buna benzer beyaz renk var bende

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-22-19-54-18.png
    Screenshot_2022-07-22-19-54-18.png
    83,3 KB · Görüntüleme: 30
Monitörü dönüştürücü olarak kullanıyorum RAM'lar soktum yine açılmadı BIOS çıkardım 5dk bekledim yine olmadı monitörün beyaz ışık yanmıyor turuncu renk yanıyor.

Evet düzgün takılı.

Kabloda sorun olabilir kanka kablo değiş ama yerinde olsam bilgisayarcıya gider tam emin olurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı