Bilgisayar açılıyor fakat görüntü gelmiyor

Selcukinho

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
Kingston m.2 ssd 512
Ekran kartı
Msı GTX 1070 8 Gb
Anakart
Msı Z 270
İşlemci
İ7 7700k
Bilgisayar açılıyor ama monitör gelmiyor. Power tuşuna basınca her şey çalışıyor ama monitör gelmiyor. Üstüne üstlük monitörü elimle açmaya çalışınca hem sinyal yok hatası alıyor hem de ekran kartım duruyor, yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar benim monitörde VGA var fakat ekran kartında yok bundan dolayı dönüştürücü kullanıyorum. Kabloları da kontrol ettim fakat herhangi bir kesik çizik vesaire yok gündüz bir de monitör yerine TV'de deneyeceğim ama pek ummuyorum.

Statik enerji birikmiş olabilir, tozdan kaynaklıda açılamazlık yapabilir dediğim gibi öncelikle Windows yükleniyor mu onu takip ederseniz çözüme daha hızlı ulaşabiliriz.

Aslında evet üzerinde toz var ama çok değil yine de temizleyim belki çalışır.

Dostlar benim monitörde VGA var fakat ekran kartında yok bundan dolayı dönüştürücü kullanıyorum. Kabloları da kontrol ettim fakat herhangi bir kesik çizik vesaire yok gündüz bir de monitör yerine TV'de deneyeceğim ama pek ummuyorum.

Bilgisayarı açık olup görüntü vermediği zaman Caps Lock tuşuna basıp klavyenin tam olarak çalışıp çalışmadığını teyit ettin mi?

RAM'lerden şüphe edebilirsiniz, çıkarın ve sarı kısımları bir silgiyle silin, olmazsa RAM'lerinizi tek tek deneyin, belki sorun RAM'lerde olabilir.

RAM'leri silgi ile silmedim fakat çıkarıp taktım 4 slot 2 RAM var hepsinde denedim.

Bilgisayarı açık olup görüntü vermediği zaman Caps Lock tuşuna basıp klavyenin tam olarak çalışıp çalışmadığını teyit ettin mi?

Klavyeyi şimdi denedim ve evet ışıklar yanmıyor.

Teker teker deneyin, olmaz ise sistemdeki statik elektriği alın, sistemden güç bağlantısını kesin, açma kapama tuşuna birden çok kez basın.

Hocam RAM'ları sildim taktım çıkardım BIOS pilini de yaptım klavyedende ışık gelmiyor (Caps Lock NumLock vs.) Ve PC'yi açınca 15 saniye kadar ekran kartı fanı dönüyor sonra duruyor kısacası dediğiniz her şeyi denedim ama hala olmadı.

Hocam RAM'ları sildim taktım çıkardım BIOS pilini de yaptım klavyedende ışık gelmiyor (Caps Lock NumLock vs.) Ve PC'yi açınca 15 saniye kadar ekran kartı fanı dönüyor sonra duruyor kısacası dediğiniz her şeyi denedim ama hala olmadı.
Hocam internette görmüştüm anakartta bios pilinin olduğu kısma yakın bir yerlerde ışık yanıyor mu?

Hocam internette görmüştüm anakartta bios pilinin olduğu kısma yakın bir yerlerde ışık yanıyor mu?
Üstüne doğru olması lazım

Hocam internette görmüştüm anakartta BIOS pilinin olduğu kısma yakın bir yerlerde ışık yanıyor mu?

Üstüne doğru olması lazım.

Sağ çaprazında (biraz üstü yani) bir ışık yanıp sönüyor hocam.

Hocam internette görmüştüm anakartta BIOS pilinin olduğu kısma yakın bir yerlerde ışık yanıyor mu?

Kırmızı ile gösterdiğim yerde ışık yanıp sönüyor hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20230908_044119.jpg
    IMG_20230908_044119.jpg
    119,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Sağ çaprazında (biraz üstü yani) bir ışık yanıp sönüyor hocam.

Hocam her bir ışığın anlamı var orada bir parçanız arızalı diye düşünüyorum. Işık yanarken daha net bir fotoğraf atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı